Na můj vkus dost pozdě...

Proč pozdě? Normálně bych se uz válel na posteli a učil se, dnes jsem si ovšem po čtyřech nocích učení vybral volno a kašlu na školu. Ať si co si… je mi to jedno. Chci klid… chci spánek… chtěl bych toho mnohem více.

Ale mám minoltu. Opravdu ano. Právě teď odpočívá na stole v kuchyni, kde se jí do rána zaručeně nemůže nic stát. Mít ji na stole tady u komplu, tak ji ve tmě určitě sejmu :)

Pošťačka je naše příbuzná a téměř sousedka, byl jsem s ní tedy domluvený, že pokud mi balíček dojde, tak jej vezme k sobě domů a já si ho tam vyzvednu. Na poštu bych se totiž do tří hodin díky škole nedostal. Měl jsem čekat lístek ve schránce…

Přicházím napjatě k domu, ve schránce vidím letáky, vytáhnu je… zůstal tam nějaký dopis, ale nevidím nic jiného. Vytáhnu dopis a opravdu, schránka je prázdná… nahlas říkám: „To ne…“ a mizí mi nálada… jen do chvíle, než si všimnu tužkou připsané poznámky na rohu dopisu: „Balík došel, stav se.“ Asi jsem začal tancovat, bláznit, a raději zalezl do domu, než abych touto magoridní akcí někoho vzrušoval. Stále dokola opakuji slovo „Yes“ jako vždy, když se mi něco povede…

I ten úřední dopis byl pro mně, výpis z trestního rejstříku potřebný pro založení živnosti. Čistej jako lilie… :) Uvidíme, jak to bude s daněmi a podle toho se rozhodnu, zda ano či ne.

Pro balík se vydávám po splnění svých úkolů (zatopit, vyvenčit kima), neboť doma nikdo není… jen v kalhotách a letní košili odcházím ke 100m vzdálenému domu, kolem lidé v zimních bundách… mně zima opravdu nebyla. Stojím přede dveřmi konfrontován s jejich zvonkem… žádná elektrická ordinérní hračka, ale betálný kostelní zvon visící u dveří. Vopřu se do toho a polovina vesnice ví, že u XY právě někdo zvoní u dveří :) A to si srandu nedělám… ohlušující randál, jenže uvnitř moc slyšet není. Ještě jednou… (na pár chvil přestávám slyšet i na druhé ucho)… a nic. Nikdo není doma.

Čára přes rozpočet mé dobré nálady. Nechápu :) Vždyť jsem se TAK MOC těšil… a ono nic! Grrrr… někdy kolem páté hodiny se vypravuji znovu, za pár chvil jsem o 14 000 káčé lehčí a 400g elektroniky těžší… vracím se k domu a křečovitě svírám krabičku 25×20cm, abych ji nějak nepustil… jako bych nesl uran.

Z jejího rozbalování se stává rituál pro celou rodinu, pěkně popořadě připevňuji poutka (půl hodiny, pak se kouknu do manuálu a mám to za pět minut…), vkládám baterky, vsouvám esdéčkovou kartu… start. Cililink, přivítání hudbou jako ve windowsech, ozvučené je prakticky vše, což hned vypínám, abych šetřil erární baterky…

Nádherný foťák, jen působící trochu „nekonzistentně“… z toho si vrásky nedělám, fotím točím zoomuji, hraji si, zkoumám, rozebírám, vrtám a piluji… problémy nastávají teprve při napojení na kompl, kdy si digitál s windowsy nehodlá povídat, a ony se pro změnu tváří, že neznají pojem USB. Tvrdí mi, že mají nainstalovaný nejvhodnější ovladač… znásilňuji systém instalací staršího a méně vhodného ovladače a voilá, here we go, digitalizéé…

Jen škoda té 16mb karty… 22 fotek v 1280*900 nebo jak, teď už nevím… není to moc :) Je to vlastně docela málo :) Časem, karta bude časem… nejdříve potřebuji nabíjecí baterky a nabíječku. Dohromady za 1500 káčé… já osobně mám „na účtu“ asi tak… padesát korun. Za měsíc jsou vánoce.

Pravda, radek mi volal, ať se zítra stavím pro výplatu za web, takže budou dva litry… jenže tyhle dva litry jsou železným základem pro zřízení bezdrát_netu. Na ty sáhnout prostě nesmím… nevim, jak tuhle situaci vyřeším.

Škola… češtinářka nám vrátila slohy na téma Já a sport… celou hodinu jsme je jen četli. Nerad čtu cokoli před celou třídou… jsem trémista a tohle pro mě moc není. Odvázat se dokážu téměř kdekoli jinde, ale když mám něco číst… nejsem z toho šťastný :) A jako na potvoru musím být já ten talent, co čte svoji práci téměř vždy. Dnešek výjimkou nebyl. Patřím mezi čtyři lidi, kteří by rádi sportovali, ale Příroda má jiné plány a fyzicky jim v tom brání. Zranění z mládí, náchylnost k nemocem… závažné téma a závažný tón jejího hlasu. Já osobně (což sama podotkla) na tom byl nejlépe, jana už asi sportovat nikdy nebude, dorka také ne, gávi chytne každou chřipku, která kolem něj v hokeji projede… a já osobně mám pouze hrozbu artrózy kolen. Pouze… četl jsem svoji práci jako poslední z nich, přetáhl jsem do přestávky, nad čímž ona nemrkla ani okem a ani třída nijak extra neremcala. Asi se mi to povedlo…

Heč... :)

Dočetl jsem, dodala, že jsem to měl brilantní nejen obsahově, ale že jsem také skvělý stylista… a že mnozí z nás již píší jako profesionální spisovatelé :)

Pěkně si tu honim triko, viď? Jenže mi to pomáhá… někdy totiž zapomínám, zda jsem vůbec v něčem dobrý. Zda bych v něčem někomu dokázal konkurovat… vytasit se na 90% populace s php_wedesignem, tak si budou myslet, že jim nabízím nějakou novou drogu…

Dnes odcházím… z php_webdesignu mi slezly vlasy hrůzou, když jsem se snažil aplikovat vertical-center hack (popis zde) na budoucí úvodní stránku nového dizajnu. Šílel jsem… :) Já moc dobře vím, proč nenávidím pozicování v procentech. Prostě to málokdy dělá to, co chci já. Ale povedlo se mi to… pokus omyl metodou obměňuji atributy css a najednou to jde. Takže základ mám. Pochvaluji si svůj nápad pracovat pouze s úvodní stránkou a vše ostatní mít uložené jako moduly… stránka se scriptem, do níž vsoupí jedna proměnná a vystoupí celý blok html kódu, který se vloží podle potřeby kam budu chtít. Takže můžu naprosto přeskládat dizajn webu tím, že změním jeden css soubor a index.php, ničeho jiného se dizajn netýká… příjemně snadné. MOTOneithan to už opravdu balí _ 23:36

před 18 roky | Ze života | 7 komentářů

Komentáře

1 | sirenka de noir | před 18 roky | emotion.wz.cz

no, ale net je tak trošku droga… :)

reagovat

2 | Maja | před 18 roky | mystique.wz.cz

Gratuluji k novemu fotaku!!! Muj prosel uz vymenou a ten, co mam ted, snad nezklame….

reagovat

3 | Hughhh | před 18 roky | hughhh.magical-dreams.net

Tak ty se chystáš na bezdráťáka??

reagovat

4 | řetězák | před 18 roky | www.retezka.com

vítej do komunity fotících magorů :o)))
moje fotky konečně k něčemu jsou, aspoň mám dojem… chodím s akreditacema na koncerty a fotky se objevujoou na Freemusic.cz, ale to ty asi víš. :o) občasná pochvala potěší.

reagovat

5 | juneau | před 18 roky

sir->net je droga, to moc dobre vim :)
maja-> ani nevim, co vubec mas za stroj
hughhh-> jojo, start 15.ledna
retezka → vim vim, a do komunity se budu hlasit, az budu mit vetsi kartu a nabijeci baterky :) Ted jsem docela socialni pripad :)

reagovat

6 | Hughhh | před 18 roky | hughhh.magical-dreams.net

To jo bez nabíjecích baterek jsem si připadal jak fotograf bez foťáku ;) Jinak můžu vědět od koho nebo od jaký firmy si bedeš nechávat zapojit bezdráťáka??

reagovat

7 | juneau | před 18 roky

tady to dela jeden soukromnik (radek) jako svuj podnik, ma obchod s mobilama i it, vrta do vseho, co zavani netem a gsm :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.