Nedělní odpoledne, pomalu odjíždím

Tak jsem se rozhodl jezdit do školy v neděli. Kvůli brzké výuce je na tom komplet náš pokoj, jen já se nutil vstávat v pondělí před pátou ráno… abych mohl v jedenáct zasednout na žižkově do lavice. Jenže mě to přestalo bavit…

Naši mě při jejich trase hodí do city a já pojedu mašinkou se zuzkou. Mohl bych jet prakticky od domu busem do bigcity a tam nasednout na stejný vlak… ale raději volím jistotu, aby mi zuzka někam neutekla. Zápočťák z matiky píše už zítra, bude toho tedy hafo umět a budeme se vzájemně učit :)

I teď bych samozřejmě místo datlení měl moudře hledět do script a dělat, že ty Věty a Definice chápu. Jenže za necelou hodinku vyrážíme, takže to nepovažuju za nikterak přínosný. Ještě se musím sbalit.

Jeden takový úlet stranou: kdysi jsem měl na komplu antivir i firewall. Firewall to byl dobrý, na jméno si nevzpomenu, a avg mi nonstop kvůli pirátskému číslu blokovali… tudíž prakticky bez antiviru :) A firewall se mě při každém spuštění nového prográmku a pod ptal, zda tuto session povolit a podobně… pak přišel jednou formát disku, instalace iksp… znovu antivir (na dva týdny), znovu firewall… jenže znovu a znovu vyskakující okénka s dotazem, zda tomu či onomu programu povolit spojení s netem… nebavila mě to iritovalo. S vědomím, že taková sestra to odkliká všechno, jsem firewall odinstaloval a nechal jsem dveře do netu dokořán…

A používal už výlučně firefox místo katastrofy.

Nyní mi jede stejný systém s prakticky stejnou instalací softwaru dva měsíce od posledního reinstalu v srpnu. Bez firewallu, bez antiviru… a tak jsem se po dlouhé době odhodlal spustit Ad-aware, program, který v počítači vyhledá všechny možné reklamní červíky a takzvaný spy-ware – soft, který odesílá do netu informace. Například jaké stránky navštěvujete a pod… nebo přenastavuje homepage prohlížeče a podobně. Nebo jde o tzv. dialery – prográmky, které tě přepojí na žluté linky a ty platíš horentní sumy za telefon. Čekal jsem nebývalou úrodu po třech měsísích prakticky kontinuálního připojení k netu. A s nervozitou vzpomínal na předešlý rok (EI6.0, w98se), kdy takových špiónů našel ale 80.

Letos našel jednoho. A jeden podezřelý zápis v registrech.

Jak je to možné? Jednoduše: Firefox. Resp cokoli jiného než Internet Explorer.

Sousedi mají Internet Explorer. Při spuštění i zavírání se jim otevírají stále nová a nová okna s pornografií, kasíny, obchody… Mají IE. Tečka. Doufám, že poslechli moji radu a používají český firefox 1.0.

Mno, kolem se rychtuje, více už toho asi nenapíšu. Nenapsal jsem ani slovo o večeru/noci/ránu s ivkou. Tak ve zkratce: Doba ledová, spánek (to tak), kafe k snídani, odjezd domů.

Ač si zoufám, že mi takové výlety kradou volný čas, jsem za ně vděčný. A teď už se jdu sbalit…

před 17 roky | Ze života | 5 komentářů

Komentáře

1 | Lukyn.cz | před 17 roky | sweb.cz/skladiste.postrehu

K tomu úletu: To je divný. Já, když přeinstalovávám wokna, musim co nejrychleji nahodit firewall a antivir. Když to neudělám, mám červa – Blaster – v PC do 5-ti minut. A možná i jinou havěť. To se mi stalo vždycky po reinstalaci OS. Že by to bylo tim, že jedu na kabelu a ten vůbec neodpojuju? ;-)

reagovat

2 | Hughhh | před 17 roky | free-head.net

trochu mimo, videls, kdyz mas doma (na koleji) to kino :D, vaterland, lovecky denik?? hledam nekoho, kdo by mi tu blbost vysvetlil… :)

reagovat

3 | juneau | před 17 roky

lukyn> no, ja si prave myslim, ze nejvetsi podil na tom ma firefox jako prohlizec a thunderbird jako mailovy klient :) obcas mi ve firefoxku vyskoci okenko,ktere se pta, zda povolit stazeni toho a toho souboru… vetsinou jde o neco kvuli reklamnim bannerum. pochybuji, ze se treba takhle pta IE. to to holt rovnou stahne :)

hughhh> mame spise raritneji zalozene kino, nyni planujeme legendarni metropolis (natoceno v tricatych letech). ale vaterland bych chtel videt, pilotni song Heyday – Venez Venez je naprosto spickovy. Mno, ceske filmy obecne se shaneji strasne tezko (musi nejdrive vyjit na dvd). Takze si planuju, ze si 30.11 zajdu do filmoveho klubu VSE na Horem padem za 50kc.

reagovat

4 | ivan | před 17 roky

ja jsem si atky radsi nainstaloval misto IE firefox a jsem omnoho spokojenejsi. je to faj prohlizec.jednoduchy a prima.

reagovat

5 | juneau | před 17 roky

jen tak dal :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.