Noční cestování

Do nadpisů si vážně vymýšlím… teď si asi předstauješ nějaké trajdání skrze noc směrem na východ, minimálně k Ránu, ale není tomu tak. Byl jsem mnohem dál, na východ i na jih… byl jsem v Egyptě.

Koukáním na monitor odháním vlekoucí se minuty a přemýšlím, kam bych ještě šel… kdepak do postele. Jsem na síti, jsem závislý, jsem on-line… stojím před bránou do světa… během jedné minuty si na idnesu přečtu o problémech kolem Sazka arény, za pár sekund již okupuju pár desítek kilobajtů vzdálené (a anglické) google news, kde se dozvídám o experimentálních družicích, jež mají potvrdit pravdivost Einsteinových teorií. Přes tento článek se dostávám na bbc weather, jen z legrace se podívat, jak je právě v londýně, a také to ze střechy jakési budovy vidím… je tam tma jako v pytli :)

Pak už ale opravdu nemám kam jít (tedy poté, co si nechám vyhledat teploty v praze, eventuálně i ve fahrenheitech)… Vzpomínám si na rozhovor se sestrou o cestovních denících online, a zkouším vyhledat nějaký pokud možno egyptský. Mám štěstí, a tak si mezi odpovídáním na dotazy na webzdarmáckém fóru pročítám zážitky z půlročního pobytu v káhiře. Jako bych byl v Egyptě…

Takhle vypadají moje noci u počítače, u netu… brouzdám, procházím se internetem, toulám se, poznávám nové identity, sdílím s nimi pár dní z jejich životů, nebo jen pasivně obohacuji svoji angličtinu o nová a nová slovíčka, neboť pro mě již téměř není rozdíl mezi článkem na idnesu a na googlu. Přečtu si je oba a oba mají stejnou informační hodnotu. Jen je jeden z nich v cizí řeči :) Anglicky umím houbeles, pořádnou větu bys ze mě nedostala, ale až budeš chtít přeložit technický manuál, tak víš, na koho se obrátit :) Tomuhle se tuším říká pasivní znalost jazyku.

Na fóru je ticho… nikdo se neptá, nikdo nic nechce vědět, všichni patrně spí. Měl bych přesunout svoji otravující činnosti na dc realtime chaty. Už se stalo… a co dál? Co dál budu na síti dělat? Hledat… informace? Co já vím. Třeba zkusím vyhledat na googlu zmínku o lidech z mé třídy. Hm, jsem zoufalý… proč bych nemohl jít spát? Odpočinout si…

Ne že bych měl za zády nějak extrémně náročný den… poflakování kolem pc, luxování, pak embryonální odpočívání na posteli, procházka s foťákem po lese, při návratu dobrovolné svolení k posbírání větviček… jen jsem si s tátou nerozuměl v tom, o jaké větvičky jde. Zatímco já viděl nízký okrasný strom s trochou zimních ztrát kolem kmenu, on viděl zahrádku plnou ostříhaných jabloní, malin… no, hodinku mi to mohlo zabrat. Hned záhy přišel míra, znovu jsem se převlékl do něčeho reprezentativního a prošel se s ním po vesnici až k přehradě. Přepady vesele tečou dál, vzal jsem je s delší závěrkou, což vypadá velmi efektně :) Hm, konvertuji tu fotku do menšího formátu a jako příponu napíši .php… působivé.

Prepady prehrady

Cítím únavu očí… a hlad. Nejvyšší doba jít spát… není někdo na icq? Ne… nejsem překvapený. Fórum pro dnešek oficiálně uzavřeno. Kouknu na mejly… hm, příchozí statistiky čtyř webů. Dnes jsem na fóru vystupoval jako registrovaný uživatel, zastupovalo mě tudíž jméno a doména, a hned mám čtrnáct přístupů právě odtud. Vyplatí se to.

Nechci jít spát. Nevím proč? Sirenka se bojí temných zákoutí, a těch je teď plný dům. Z toho strach nemám, z toho vůbec… často se po nocích potloukám domem bez světla, nechci naše upozorňovat, že jsem ještě vzhůru. Jako zloděj se kradu tmou… kdyby se tu podobně kradl nějaký zloděj, či potvora, ufoun… měl by reálný problém v kabelu vedoucím od graf.karty do televize… přes chodbu, přes schodiště, až do obýváku. Pokud by o něm nevěděl, patrně by o něj zakopl a natáhl se pod schody jak široký tak dlouhý (nebo jak se to říká)… a třeba by jeho mocné škubnutí za drát rozhýbalo celý můj kompl, který by mi před očima odskákal po schodem dolů na mezipatro vstříc ležícímu tělu nějakého šmejda z vesmíru. Absolut pacify

Jdu spát.

před 17 roky | Ze života | 5 komentářů

Komentáře

1 | lucinka | před 17 roky

člověk se pouhým čtením/koukáním na TV/posloucháním rádia naučí hodně :-)

reagovat

2 | juneau | před 17 roky

presne tak :) Kdyz kdysi ondrej maly v levelu napsal, ze se na hrach naucil anglicky, neveril jsem mu. Jo, tehda jsem byl blby ucho ;)

reagovat

3 | pavel | před 17 roky

houbeles se píše houbeless. Ha, ha, ha :)

reagovat

4 | juneau | před 17 roky
:)

reagovat

5 | Hughhh | před 17 roky

??

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.