Páteční cesta z prahy

Čím začít stereotypní zápisek o cestě vlakem z prahy? Třeba tím, že dnes se se mnou vrací i ivonka :) To by také nebylo zase tak výjimečné, kdyby nebyla ochotná vstávat v pět a jet se mnou v šest.

Ve středu jsem se ještě lehce věnoval škole, ráno si došel na cvika ze statistiky a získal tři body k testu k dobru. Ne že bych byl přespříliš aktivní, ale… těžko to vysvětlit, nemáte-li alespoň vzdálenou představu o různých rozděleních a všelijakých kvantilech. Máme tudíž x tabulek, v nichž hledáme potřebné hodnoty pro výpočty. Měli bychom hledat. Nikomu se moc nechce a každý čeká, až to vyučující řekne sám :) Minule vypsal soutěž, že připíše k testu bod tomu, kdo mu ono číslo řekne. Hrrr hrr, ale stejně byl někdo rychlejší :) Tentokrát jsem na to lehce myslel a vyhledal si jej, hned jak nám zadal hodnoty (souřadnice v oné tabulce). Ale mlčel jsem. Teprve když řekl, že přidá tři body prvnímu nálezci, uplynulo pouze 0,27 sekundy na můj nádech a oznámení čísla :) Vau, tři body k dobru z hodně těžkého předmětu, to se hodí.

Odpoledne otrava na opruzních informačních systémech a pak už setkání s ivonkou. Měla celou středu volnou a čtvrtek si volný udělala, přijela tedy za mnou. Z koleje vyrážíme na Flóru na nákupy, večeři a pozdější kino. Nákupy nás moc nenadchly – pokud bychom nechtěli kupovat kousky oblečení po tisícových cenách. Nic jiného se na Flóře asi ani neprodává. Ale nějaké dárečky se našly… na večeři se k nám už přidala i sestra a královsky jsem je obě pozval :) Daly si kuřecí kebab s hranolky a já opět kuřecí s anananasem a rýží – delikátní jídlo, pravděpodobně i docela zdravé.

Pak už scuk se zbytkem pokoje, nakoupení lístků (prodavač si našich pět isiců ověřoval snad v nějaké databázi studentů), ještě chvilka škromtání po patrech a konečně do kina. Vydali jsme se na Borata a snad všichni se náramně pobavili. Neskutečný. Viděl jsem hodně scének už na youtube, ale i tak mě spousta gegů naprosto dostala. Ivonku už míň ;)

Druhý den ráno byl v plánu václavák a smíchov, v newyorkeru jsem si koupil pod stromeček hezké tričko, co na flóře si už ani nějak nevybavuji. Tam jsme porůznu ubíjeli čas, abychom se dočkali čtvrté hodiny odpolední a mé výuky. A ivonka se pořád jen hrozila, co za strašné kočárky se teď prodává. Vypadá to, že kvůli tomu nebudeme mít děti :)

Odpoledne ve škole bylo fajn, dějiny si ivonka naprosto užila, ačkoli povídání o Frankově Španělsku samo o sobě nijak zábavné nebylo. Ale správný vyučující je správný vyučující. To by bylo na samostatnou kapitolu/blognutí :) Následující burzovní obchody už tak moc netáhly, ji bolela hlava, já byl unavený, hágenovi se chtělo spát… a to jsme ještě byli s jakubem domluvení na krátkém posezení v hospodě. Ale když už tu ivonka jednou byla, tak proč ji nevzít i do nějaké putyky, že? Hágen zradil a (stejně ne)šel spát, ondra se trapně učil a jen ten pijan jakub vzorně dorazil ;) na své odysei do posilovny. Popili jsme, poseděli v místnosti, kde se ovzduší skládalo z 1% vzácných plynů, 21% kyslíku, 30% dusíku a 48% nikotinu, poplkali… a v deset se vrátili na kolej. To byl fakt náročný den. Proto nám nedělalo prakticky žádnou potíž (proti středě) usnout (po jednom dílu Červeného trpaslíka). I když, já se snažil udržet vzhůru, abych se dobral řešení humbuku na chodbě, který mi nejvíce ze všeho evokoval domlouvání na focení či natáčení nějakého porna. Pro mě za mě klidně, alespoň měli sousedi jinou zábavu než poslouchání Majkla Džeksna o půl druhé ráno (těch jeho nejteplejších písniček). Že si pouští nahlas hudbu kdykoli je napadne, no budiž, to hágen taky ;), ale… že poslouchají v 90% pouze teplou hudbu, ploužáky a limonádový songy… pro to nemám pochopení a jiných slov než opovržení.

Tak, noťas je vybitý. Ahojte.

před 15 roky | Praha VŠE Ze života | 1 komentář

Komentáře

1 | jakub | před 15 roky

Velbloud byl včera extrém, kdyř z hospody smrdim kouřem, tak mi to až tak moc nevadí, ale to aroma jsem tam včera získal bylo… no, bylo… bylo mi s toho skoro špatně ;-).

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.