Prázdný nadpis

Vyskytla se tu zajímavá chyba, na kterou mě někdy po deváté hodině upozornila ailyn mejlem, který jsem si stejně stáhl až odpoledne, kdy jsem již chybu objevil i na svém pc. Vypadalo to, jako by se včerejší text uložil do databáze při každém reloadu stránky. Viditelná chyba v něm byla: špatný zápis datumu způsobil špatné přepočtení aktuálního data textu na sekundy, které mi slouží jako unikátní identifikátor textu. Počet sekund od 1.ledna 1970. To je to šílené x-místné číslo v url. Z php tedy po přepočtu vadného datumu vylezlo, že se podle všeho píše rok 2022 a s tímto datumem byl text uložen. Časově nejnovější, tudíž první zobrazený, tedy na první pohled žádný problém…

Proč se ale ukládal vždy znovu a znovu? Vždyť script si kontroluje, zda se v databázi neopakují texty se stejným datum. Přesněji řečeno text s identickým datumem nebude podruhé uložen. A ač bylo datum textu opravdu pošahané, tak bylo u všech těch desítek stejných textů (číslem 56) stejné. Nejde mi to do hlavy. Scriptem to nebylo, protože ten se už pár měsíců nezměnil a spolehlivě futruje do databáze data. Tam muselo dojít k nějaké vnitřní chybě. Nebo se prostě stalo něco tajemného, mystického, okultního… jo, už zase :)

Den nudně proflákaný, s mírou jsme konečně rozpočítali prachy za silvestr, dohromady padlo 1365 KáČé, dvě kila na každého z platících členů. Poté jsme se i s djem vydali do noční vesnice, trochu pokecat… vzal jsem digitál a udělal si několik epesních night-shotů s dlouhými závěrkami… alespoň o noční hráz se musím podělit.

_i/night_dam.jpg
Takhle vypadá naše přehrada v noci… temná stěna, tentokrát zasněžená, vypínající se desítky metrů k obloze a na svých bedrech držící 52 000 000 metrů krychlových vody.

Úplně démonické… ta fotka je mírně zesvětlená a zkontrastněná, aby bylo i po zmenšení na 500×375 px poznat, co na ní je… nic se ale nevyrovná pocitu, kdy stojíš pod stěnou.

Rozplánoval se pán prstenů, trochu zlehčeno tím, že vut má otevřené dveře patnáctého, a ne v sobotu sedmnáctého, jak jsem si dlouho myslel :) Pojede nás sedm, opět strávíme půl dne v olympii… fajn :) A hlavně, na 100% jede zuzka. Na to se těším nejvíce. Možná i víc než na film. Beru ho trochu s rezervou, od předlohy se prý liší ještě více než Dvě věže, ale ač mě to u nich docela mrzelo, teď po delší době mi to nevadí skoro vůbec.

Také jsem kdesi zmínil, že bych mohl přečíst trojku, abych měl příběh trochu v hlavě… hm. Nechce se mi :) Číst ji počtvrté. Ani na to nebude čas.

Zítra celá rodina odjíždí do brna na jakýsi veletrh cestovek, do kterých je sestra celá jatá a také tam jedou příbuzní, tudíž se tam bude líbit i našim. Já si budu sedět celý den doma, topit, hlídat kima… a projednou nebudeme se zuzkou mrznout venku ;) Jen je otázka, zda přijede. To není jisté. Ale kdyby… kdyby :) Mohli bychom mít fajn odpoledne.

Pro dnešek vše, jdu koukat na Po čem ženy touží, ač jsem to již viděl, ale za druhé zkouknutí to taky stojí. A pak? Co já vím. Programovat. MOTOjuneau se těší _ 10:06

před 18 roky | Ze života | 5 komentářů

Komentáře

1 | maggie | před 18 roky

ajajaj, cos mi to udělal… Nejdřív jsem myslela, že mě šálí zrak… Dát dohromady dvě barvy, který nesnáším!!! A na mým oblíbeným webu… Že se nestydíš…
Nechceš to udělat jako to dělá Arsi, že si každý může vybrat, jak má stránka vypadat? Prosím!!! Zrzka se mi líbila víc…

reagovat

2 | pavel | před 18 roky

Tak to já si musím taky přisadit. Zrzka byla fakt skvělá. Barvy mi až tak nevadějí, ale růžová byla asi lepší. Je jasný, že změna je život, ale někdy je lepší nic neměnit! Jinak mě překvapila maggie, že se jí líbila nějaká jiná holka, byť víceméně imaginární. Neznám ženu, která by upřímně strpěla jakoukoliv konkurenci:)

reagovat

3 | ailyn | před 18 roky

mě se líbí oboje :) popravdě, jsem ráda, že nemusím tvůj log rychle posunovat, abych před sibiřanem „zrzku“ skryla :)

reagovat

4 | lucinka | před 18 roky

ta přehrada vypadá docela hrozivě, jak je obrovská :-)
…a za svůj hacknutý prohlížeč nemůžu :-)

reagovat

5 | juneau | před 18 roky

nad vyberem vice layoutu premyslim uz dva dny, protoze tento se mi zda moc obycejny. ale ten ruzovy mi uz lezl krkem :) vim, jak na to, aby to nebylo moc pracne, ale zase to znamena cely tenhle dizajn prestavet. po vnitrni strance. kde na to mam brat cas? zitra sprtam limity a derivace, stejne jako modernu a anarchisty! :)
ailyn> podle ohlasu jsi nebyla sama :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.