Přežita většina týdne

Sedl jsem si ke školnímu počítači, abych nechal odeznít chaos v menze a najíst se zajdu až později. Do další přednášky (Dějiny Dálného východu v 19. a 20. století) mám ještě spoustu času. Čtvrtek utíká, na první přednášku jsem nešel a spal až do desíti (ondrovo vstávání, prozvonění z cizího čísla, smska z banky, smska od ivky… příště budu přece jen raději vstávat), druhá ušla a po třetí to zabalím a pojedu na kolej.

Vytiskl jsem si materiály k přednášce, co mě nyní čeká, a pomohl dvěma slečnám s tiskem jejich dokumentů. Na školní tiskárně se jimi po síti tisknutý dokument stále neukazoval a nebylo jej možné zadat k finálnímu tisku. Že se seznam připravených dokumentů občas opožděně aktualizuje, o tom jsem věděl a hned jsem hodlal předvést svoje IT umění jejím nalezením. Ale tlačítko Aktualizovat nepomohlo. To otrlého ajťáka zarazí. Neposlala to po síti na tiskárnu v jiném patře? To bude ono! Nechal jsem její dokument tisknout na správné tiskárně… a v seznamu opět nebyl. Ani po aktualizaci. Těžko se přiznává, když je člověk v koncích :) Ale byla tam s kamarádkou, nemohla být tedy na počítači přihlášená ta druhá? Pak by u dokumentu figurovalo její jméno nezávisle na tom, kdo fyzicky dokument zaslal k tisku. Nakonec to nebyla ani jedna z nich, přišli k již spuštěnému počítači, který někdo opustil bez odhlášení. Zjistili jsme jeho jméno a na tiskárně čekaly ve frontě již tři identické dokumenty :) Tak jsem jim nakonec přece jen pomohl.

Z nedostatku lepších témat mi nezbylo než o tom blognout. Včerejšek byl tragický. Ze školy jsem odešel v 10:30 a pěšky došel k městské knihovně, která má… ano, ve středu až od dvanácti hodin. Dojel jsem na kolej a tam na stěnách upozornění, že od půl jedné do dvou nepůjde proud. Tak jsem se najedl a před půl jednou vyrazil do knihovny znovu, poslední týden pro beztrestné vrácení výpůjček. I po brzkém návratu světla stále svítila, takže to s tím výpadkem asi nebylo tak hrozné. Dvě hodiny, přede mnou krásná spousta hodin na soustředěnou práci…

… která se nedostavila. Naprogramovat modul pro komunikaci s platebními bránami typu Premium SMS není moc složité. Ale pokud jde o platební karty (Ccbill všichni prasáci znají) a u zprostředkovatelské firmy právě k tomuto chybí dokumentace… a mejlový dotaz je postoupen technikovi, který již 20 hodin neodpovídá… pak přijde celé volné odpoledne vniveč. Nepotěší.

Během několika denních jídel jsem zhlédl Snow Angels (dobré, dobré) a před půlnocí rozkoukal Unaveni sluncem. Dokoukám k večeři. U oběda mi nezbude než pokukovat po ostatních spolustolovnících v menze.

před 13 roky | VŠE Ze života | 0 komentářů

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.