Strach a hnus v Las Praze

Dámy a pánové, dovolte mi na začátek jeden duchaplný citát, kterým popíši atmosféru včerejšího, především ovšem dnešního dne: „Je to dokonale na hovno!“.

Tak. Nebudu to protahovat, rovnou napíšu, že mě stihlo neskutečné nachlazení typu postavím vedle notebooku během hodiny půl metru vysokou pyramidu z posmrkaných kapesníčků? Nechutné, ale chodit je po jednom vyhazovat, to bych si nemusel ani sedat.

Je to prostě šílené. Rýmu nenávidím, kašel mě ničí, hlava mě (od kašle?) bolí už den v tahu, nos mám odřený, špatně se mi dýchá, chvílemi jsem vyčerpaný, chvílemi si říkám, že už to přechází… a kýchám. A čekám, až mi to rozerve hrtan. Uf, teď to bylo málem.

Včera jsem skypoval s ivonkou a došla mi SMS. Mejl, přeposlaný ze školní schránky. Vážení studenti, velice se omlouvám, ale cvičení předmětu XY zítra ve 12:45 naprosto výjimeč. Ha! Rychle do schránky a dočíst mejl. ně odpadají. Můžete se dostavit na hodiny v 9:15, 10:45 nebo v pátek v 16:45. Nevyhovují-li někomu tyto termíny, domluvíme se individuálně. Kua kua kua! Odpadnout to prostě nemohlo. Proč? Jsou to vysoce praktická cvika, chybět se nevyplatí. Inu, tak jsme s hágenem šli na 9:15, aby byl zbytek dne volný. Přežil jsem to, stavěl si hromádku z kapesníčků i tam, kýchal o106 a pak už byl konec a mohlo se jít domů. Ale my dva vyrazili do Městské knihovny, pobočka Žižkov (ul. Husitská). Pěšo přes Žižkov, a knihovna má ve čtvrtek od 12 hodin. Tedy, sákryš. To překvapí. Svezli jsme se na kolej, a o půl jedné odysseu opakovali. Úspěšně. Dámy knihovnice byly příjemně překvapeny, vyplnili jsme registrační formulář a voila, hágen má už čtyři roky neplatnou občanku! :) Velmi zajímavá situace. Třikrát za tu dobu letí do Ameriky, kontrolují ho policajti, ale just na to přijdou teprve v knihovně. To by mě tedy zajímalo, proč právě knihovny jsou napojeny na IS ministerstva vnitra a je to tak důležité, že jsem se mohl zaregistrovat pouze já, protože hágen je prostě … cizinec ;) A tak si půjčil knížku na mě a návrat na kolej.

Od té doby tu sedím u noťasu, sporadicky pracuji, kýchám, smrkám, hekám, fňukám, stěžuju si ivonce, chodím z nudy do sprchy, piju čaj… a už se na to asi vybodnu. Beztak mám teplotu.

Takhle mi už bylo včera večer, bazén jsem tedy zrušil a vydám se tam jindy.

Pomalu čas na jídlo…

před 14 roky | Praha Ze života | 2 komentáře

Komentáře

1 | hughhh | před 14 roky

se brzo uzdrav

reagovat

2 | frettie | před 14 roky

4 roky? To je slušný. :)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.