Takový hezký a klidný Štědrý den

Opravdu si nemohu stěžovat. Jen jedna věc mi je krajně podezřelá: vůbec se mi nechce psát.

Vstal jsem brzy. Nechápu proč, ale když už na to přišlo… zatopil jsem, sedl ke komplu. Před obědem ještě vyluxoval pokoje, protože to se včera již nestihlo. Sestra brbrala, že to by se tedy na Štědrý den rozhodně dělat nemělo.

Málem bych zapomněl… ještě do postele mi zuzka popřála krásné vánoce. Odpověděl jsem jí v podobném smyslu, ale na smsku danči již odpovídám velikonocemi. Ostatně jako všem ostatním.

Teď se tu nechci stavět do žádné anti-něco pózy, ale rozhodně mě netáhlo někomu posílat vánoční emejly, smsky či digitální péefka. Ani na ně odpovídat. Proto jsem si střídmě oslavil všem natruc velikonoce a nic s tím nemohlo hnout. Pokud o to někdo stál, tak mu bylo popřáno… sám sebe nechápu, proč mi přišlo trapný přát někomu k vánocům. Divný pocit… asi se mi nechtělo předstírat.

Ale právě až teď k půlnoci jsem si vzpomněl, že jsem dříve na vánoce smsky rozesílal. A to přání k svátku všem Evám, které znám. Všechny holky s tímto okouzlujícím jménem si to zaslouží… a hlavně vím, že je potěší, když si na ně někdo vzpomene právě na Štědrý den. Sestřenice, čikita, a… eva.

„Za chvíli zastaví se čas v šarlatové koupeli…“

Vždy, když dokončím nějakou myšlenku a nemám hned co dál psát, cituji právě hrající hudbu. Daniel Landa – Bílá hora.

Štědrý den utekl a byl tu večer… večeře, pak jsem si v interiéru domu za svitu svíček všelijak fotil. První dárek dostal kimča, všechny možné pamlsky… minulý rok si po čuchu svoje dárky našel, „rozbalil“ a málem sežral :) By jeden nevěřil.

Co jsem dostal… 4 knížky, růžové rukavice od ivky ;), flašku vína, troje super značkový boxerky. Na značkovém, resp opravdu kvalitním spodním prádle úplně ulítávám. Nedostat jedny komplet oranžové, tak snad i zapomenu, jak moc mám oranžovou barvu rád :)

Co jsem dostal dál, to si ani nevybavím… možná i proto, že mi táta pořád dolíval saviňona ročník 02 a já bych za chvíli opravdu houklý. Takže jsem si naprosto řádsky užil i Popelku :)

Alkohol ovšem vyprchával a mě přepadala mizerná nálada. Otupělost, nevůle cokoli dělat… později v noci sednu k pc, ale ani tady mě nic nebaví. Pokračovat dál v práci na fotoalbu, kterému jsem věnoval převážnou část dne, mě nijak netáhlo… povypaloval jsem nějaká data, abych uvolnil místo na disku a mohl ho zdefragmentovat. A z venku písknutí…

Pod obláčkovým nebem kráčím s mírou chladem noci vesnicí, vyhýbáme se loužím a kloužeme se po náledí, vše osvětluje stříbrný měsíc… plány na silvestra, to se řešilo nejvíce. Zítra se scuknem ještě s djem a pořádně všechno proberem. Minimálně co všechno je nutné koupit. Bodla by nějaká zábava, ale zatím opravdu nic nevíme… ani kdo tam bude.

Ale ivonka ano. Už na nedělní mega-dízu přijede. Za sestrou dorazí janča, půjdou kluci… zase jednou na tahu. Od října… silvestr už bude určitá forma anarchie, ale díza je velká neznámá, po které následuje jistota, že nakonec skončíme pěkně voňaví v posteli. Silvestr se přežívá… stačí se po několika dnech vracet domů a i místní před nás hazejí peněženky a v hrůze utíkají na opačnou stranu. To bych za sprchu i zabil.

V týdnu budu dělat na projektu do javy, možná po malilinkých kousíčcích procházet matiku. To zatím nespěchá…

před 17 roky | Ze života | 8 komentářů

Komentáře

1 | jakub | před 17 roky

ja jsem taky nejak nepral…vzdycky jsem si vymyslel nejakou sms a poslal jsem ji celemu seznamu, plus par cislum (ehm…lidem) pripsal neco extra a konec…a cekal jsem, kdo odpoví…letos jsem jen cekal, kdo napise…verna squadra nezklamala, ale jinak slaby…a vino mezi darkama a pulnocni je jasna volba…

ti asi misto tech dluznejch piv koupim trenky, co rikas?:-)

reagovat

2 | juneau | před 17 roky

ehm… ne, piva! :)

reagovat

3 | juneau | před 17 roky

tak si tak od casneho rana pracuju na fotoalbu a nyni mam proste chut tancit. opravdu :) Vsechno mi klape, kodu pribyva, funkce funguji a fotky jsou krasne…

proste jsem o tom musel nekoho informovat :)

reagovat

4 | juneau | před 17 roky

po kruckach postupuji a hyckam se kacirskou predstavou, ze fotoalbum jeste dnes rozjedu. Admin bude polofunkcni, ale tam se ty nedostanes, takze by to nevadilo. mam pred sebou celou noc.

reagovat

5 | Jïta | před 17 roky

Hmm…koukám že na přání k Vánocům po sms a emailu se nás vykašlalo víc… Já jsem se letos řídila heslem – nečiň jiným co sama nerada (fakt mě nebere, když mi celý den pípe telefon, tak proč otravovat ostatní).

reagovat

6 | Anche | před 17 roky

jeeeejda ja chci taky oranzove trenky!!!!!asi si je dodatecne nadelim misto tech vybranejch jiskrne ruzovejch(ale ty sou taky faajn…)

reagovat

7 | pif | před 17 roky | www.pifik.com

na co ti jako budou? :)))

reagovat

8 | Anche | před 17 roky

ja v nich spim….!momentalne mam takovy pekny fialovy….

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.