Teoreticky jen tak nijak

Protože nemám důvod psát. Není o čem, ale je tu ta možnost, tak se do toho pouštím. A když mi do konce týdne (zítřka) zbývá ještě deset hodin online, tak by byl hřích to jen tak vyhodit. Nebo že by se to načítalo? To bych si mohl někde zjistit.

Mám za sebou přednášku z Podnikové ekonomie. Nebyla špatná, profesorka je milá, mluví nahlas, vysvětluje se zápalem… no a opravdu je pár věcí, které mě v ekonomice mohou bavit :) Teď už si také neustále sedám dopředu, tak do třetí čtvrté řady… protože jinak jsi v posluchárně pro 200 lidí celkem bez šance cokoli slyšet.

Sedět tu můžu ještě hodinku a půl, pak musím hnát do menzy na oběd, abych byl úplně první u výdejny a sežral ho během pěti minut, protože na cestu na žižkov mi zbývá kriticky málo času. nějak jsem na to nemyslel, když jsem si ho dříve obědnával… to bych si raději namázl nějaký chleba, než se pak musel takhle cukat.

Bus z chodova k metru, 122 nebo 177. Někdy akorát dojdu a on jede, jindy čekám 15 minut… na metru také můžu dobrých 8 minut čekat, teď dopoledne. 20 minut cesta na hlavák a odtamaď pěchy k areálu VŠE, což je sice přes koleje pár desítek metrů, ale regulérní cestou šlapeš pěkně dlouho a dohromady asi přes pět přechodů. A tam si teda přebíhat na červenou moc netroufám… minulý týden jsem už mohl stát dva metry od transformace lidského skeletu na atomy. To si jeden nedá pozor…

Včera se na Blanici (moje kolej) uspořádala chodbová párty, respektive posezení. Lidi vytáhli chlast a erární deky (na nic jiného než na podlahu bych ji nedal) a chlastali, zpívali, řvali a pískali. Nezúčastnil jsem se, seděl jsem u noťasu a předělával jakubovi knihu návštěv do stejného kabátku jako má zbytek webu. Zatím to ale není online. On si s php nijak přehnaně nerozumí a já neměl co dělat, tak jsem si hrál. A pak z nudy pár her s UT a pak už postel… někdy k jedné hodině v noci. Do kdy byl na chodbách bugr, to ti nepovím, ale vstávání v 6:45 bylo trošku náročné… vstával i dan, měl taky nějakou výuku. A narozdíl od předešlých krásných dní je nyní všude mokro a temno, ve vzduchu je voda a chlad… nic příjemného.

S ivkou denně propíšu tak deset dvacet smsek… a i bez toho se mi pobyt tady tímto směrem hodně prodražuje. Každé projití kolem nástěnky s burzou skript == dvě tři smsky. Uvažoval jsem o jakémsi tarifu Student, kdy mám za 190kč/měs 50 minut volání zadara a 30 smsek k tomu. A smsky pak dál za korunu. A ty dvě kila měsíčně teď dám naprosto s přehledem. Každé dva týdny… jen kvůli podnikové ekonomice (skripta a cvika) jsem propsal po přednášce asi osm smsek. Uložená smska a jen změny čísla. Ahoj, koupim Pod.Ek od Synka. Juneau, blanice… kdybych měl pokaždé volat, tak by to bylo už dobrých padesát hovorů…

A kupovat si nové knížky… jen kvůli matematice a ekonomii jsem dal 1300 kč… no a skripta podnikové ekonomiky také stojí příjemných astronomických ~500kč.

I kvůli tomu mě včera jakub s danem nikam nevytáhli. Opravdu nerad zbytečně utrácím a s klidem přiznám, že právě chlastání je podle mě naprosto zbytečný :)

Hodina a čtvrt, než se začnou vydávat obědy… na večeři tam chleba a sejra mám, na ráno to taky zbyte, to tam jsou ještě poslední tři buchty z domu… k smíchu, tlemím se tu mezi ostatními studenty. Ale co, není to poprvé… stačilo, když mi sestra napsala jako rozloučení do mejlu „Připravte mi květináče, na večeři jsem doma!“ Červení trpaslíci vědí. Viz scénář a v něm úplně poslední odstavec (dialog)… ne titulky :)

Dneska večer se s předstihem sbalím, minule jsem to musel stihnout ráno a to se mi nechtělo dělat randál kvůli spícímu jakubovi. A pak zase trmácení přes prahu s cestovkou, 4 hodiny cesty na východ… člověk ani neví, zda se má na návrat domů těšit. Aktuálně mě to tedy moc nebere… ale budu s ivkou. A to se počítá.

před 17 roky | Ze života | 6 komentářů

Komentáře

1 | lucinka | před 17 roky

na jednu stranu se nedivím, na druhou mě překvapuje, že každý víkend jezdíš domů přes půl republiky… zabít půl dne v autobuse, máš můj obdiv ;)

reagovat

2 | alcarin | před 17 roky

taky si rikam :)

reagovat

3 | Hughhh | před 17 roky

ja jsem sem pridal komentar a on tu neni…

reagovat

4 | alcarin | před 17 roky

tak ted uz ne, ne, hughu? ;)

reagovat

5 | Hughhh | před 17 roky

coze je tu tak mrtvo? :(

reagovat

6 | czicza | před 17 roky | jitka.bloguje.cz

A skoro nikdo to mrtvo nekomentuje…

Víkend, podzim, škola…Internetový život skomírá:)

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.