To jde celá škola v jednu chvíli do menzy?

Odpověď je ano :) A tak sedím na školních pc, bloumám po netu a doufám, že až se tam za půl hodiny vydám, tak už to bude lepší. Hlad mám už teď, a budu tu až do půl osmé, tak bych to nemusel vydržet o jedné Tatrance.

Včerejší den jsem strávil skoro celý na koleji. Ráno na jedna cvika, pak ostříhat, nakoupil si různé převážně drogistické serepetičky, a na pokoj. A od 12 do 17 hodin přesun webu z virtuálního serveru na obyčejný hosting. To se děly věci, zatímco za okny pršelo… pak jsem se vydal do knihovny, od Ohrady až ke knihovně na Husitské pěšky. Bratru nějaké čtyři kilometry chůze, tam a zpět. Na bus se mi nechtělo čekat, když jel, tak jsem nechtěl mokrem dobíhat, a tak jsem šel kolem Vítkova a byl rád, že se můžu alespoň trochu protáhnout. Půjčil jsem si Podivuhodné dějiny sexu a pak jakousi knihu o římských císařích a dlouhé cesty vlakem budou o něco zajímavější.

Ovšem to nejzajímavější z celého dne mě teprve čekalo – od jedenácti jsem si už v posteli pustil na dokoukání film Boy A. Nic jsem o něm nevěděl, pouštěl jsem si jej k obědu, k večeři, a nyní jej chtěl konečně dokoukat. To je tak strašně emocionálně silný film, ale tak moc … že jsem pak od půlnoci jen ležel, ležel, ležel… nevím, kdy jsem usnul. Bylo to fakt pozdě a na mobil jsem se raději během toho ani nedíval. A to nám ještě pokojem poletoval komár, což usínání taky nepomohlo.

Nyní bych byl rád, kdyby ten, do má rád filmy, co v něm něco zanechají, přestal číst a nějak si onen film sehnal.

… chtěl jsem se o něm rozepsat, ale… nevím jak. A kdybych to zkusil, tak bych to nedokázal tak dobře, aby to alespoň naznačilo zdrcující zážitek z jeho sledování. Před pár měsíci jsem byl unešen z Darjeeling Limited a napsal jsem, že je v něm dokonalá sexuální scéna (něco v tom smyslu). Boy A přebral pomyslné žezlo, ale jeho kvalita je skryta v něčem jiném. Láska dvou lidí, jejichž lásku by jim každý záviděl, a jejichž tragédie neskutečně bolí.

Člověk má alespoň při poslouchání informatických blábolů o čem přemýšlet…

před 13 roky | VŠE Ze života | 2 komentáře

Komentáře

1 | glumet | před 13 roky

Boy A? Ty mi děláš radost, kluku jedna ušatá (moc lidí ho totiž nezná, to je věčná škoda :( )! Tenhle film jsem viděl letos na mff ve Varech a bylo to něco neskutečnýho. Přál bych ti zažít tu atmosféru. Po naskočení závěrečných titulků nezvykle dlouhé ticho, po něm nekonečný potlesk. A ven ze sálu se trousili všichni zamlklí. Síla, tenhle snímek. A rozhodně ti nezávidím, že si se s ním musel poprat sám (já si o něm povídal snad ještě dvě hodiny s kamarádkou :) ). Asi ho pustím spolubydlícím.

reagovat

2 | juneau | před 13 roky

Tušil jsem, že jsi o tom filmu o prázdninách taky psal.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.