Úsměv na rtech

Ale opravdu :) Usmívám se… protože si pouštím hymnu našeho pokoje, song Kitaro – Agreement (text)… taková… divná hudba :) Ale jakub si ji pouštěl (s dvěmi dalšími) celý včerejšek a já si ji hned stáhl přes síť k sobě na noťásek. Nyní se hřeje na rozpáleném disku mého athlonka a noťásek spokojeně kouká a cucá windows aktualizace z netu.

pze jsem si koupil deset metrů kroucenýho útépéčka (slovy jakuba) a dnes (doma) se pokusil spojit noťas s desktopem. Minimálně proto, že tahání čehokoli přes síť je snažší než přepojovat usb s digitálem, což je sice hafo velká disketa, ale není to nikterak pohodlný.

Nejdříve se mi povedlo rozhasit připojení k netu na desktopu, pak nastavit síť na noťasu a totálně ji zbourat na desktopu, a od nejistého okamžiku se oba kompíky tváří, že o sobě vědí a ten větší dokonce dovoluje tomu menšímu lézt na internet. Hned jsem si navzájem nasdílel většinu důležitých složek… v red.systému jsem měl pár úprav, tak že si je přetáhnu… ale ono šlo jen o třířádkový úsek kódu, který jsem měl jako poznámku (ATNotes) na ploše. Vzpomněl jsem si, že tam kdesi bylo nastavení posílání po síti. Tak než abych kód na noťasu zkopíroval do texťáku a poslal si ho po síti na desktop, po chvilce zkoumání jsem si poslal na desktop desktopu tuhle poznámku. Pěkně po síti… geniální!

Už na minulý týden jsem sliboval update systému, ale asi víš, jak jsem na tom s časem o víkendu. Snad se mi to povede zítra. Objevil jsem dvě chybky: na první mě upozornila charlotte a jde o to, že do rss exportu jsou okamžitě zahrnuty i texty uložené jako rozepsané, případně načasované na zobrazení v budoucnu. Nemilé… a pak, což mi přijde podezřelé, docházelo při odesílání komentáře v novém okně při více textech na úvodní stránce k načtení úvodní stránky právě do okna komentáře. Ale to si jdu ověřit k sobě… jo, je to tak. Kupodivu jsem si toho nikde na jiných webech nevšiml. Vydám tedy nový kompletní zip systému a k tomu opravný patch pro tyhle dvě blbůstky.

Když jsem si teď otevřel administraci redakčního systému, tak jsem až fňuknul dojetím při vzpomínce na ten pot a slzy, ale hlavně při vědomí, že ten systém jede a funguje a že za něco stojí.

A abych demonstroval jeho sílu a možnosti, tak tě pošlu na stránky spolubydlícího jakuba, aby jsi se sama přesvědčila, že tenhle systém se s klidem stane součástí jakýchkoli stránek, aniž by to někdo zaregistroval. Stačí mít určité povědomí o html a css a chtít si hrát… pravda, že zkompletování jakubova webu a systému mi zabralo asi tak tři hodiny, ale stačí si věřit a pochopit, že odkaz Šablony blogu skrývá klíč k totálnímu překopání struktury (!!!). Komu nestačí jen změna css (viz charlotte), může se podívat třeba na matoušův blog.

Vrním blahem… jakub se divil, že jsem po něm za těch pár hodin práce nic nechtěl. Ještě aby, „zachránil“ mě před úkoly z matiky a pod… ale mě se to hodilo, konečně jsem mohl odkázat na implementaci systému podle mého gusta.

Včerejšek… kompletování jakubova webu probíhalo až pozdní noci, večer jsem strávil u holek. Pátraje po chodově po propisce došla mi jejich smska, zda mám večer něco v plánu nebo se mi nechce přijít pustit nějaký film. Svědomitě jsem se hodlal učit do matiky, ale prostě… holky jsou to jediné, kvůli čemu to klidně odložím. Pustili jsme si Proroctví z temnot, ujetá duchařinka s richardem geerem. Jak já se tam v pokoji u holek cítím fajn… jednu chvíli jsem jen tak ležel na posteli zuzky, v teplíčku, pohodě, klidu, příjemně zařízeném koutku světa. A pak už mi jen do ruky dají hrníček kafe a můžu spokojeně umřít…

Náhle bych chtěl být s ivkou. Ne snad proto, abych zahnal případné myšlenky na holky, ale protože ivka je moje holka. Nevím, zda ji zítra uvidím… ale o víkendu snad ano.

Dnes středa, nejtěžší den týdne. Test v infoších, dva body v kapse, přednáška z makroeka, matiky, cvika z matiky. Pěkněj zátah… a hned po výuce vytáhnout z úložné skříňky sbalený bágl, hodit ho přes rameno a spěchat na zastávku mhd. Vlak mi odjížděl za 45 minut… až na hlavák jsem jel s hankou, spolubydlící věrky. Tady je to takové suché konstatování, ale v realitě dvacet minut příjemného povídání…

A na hlaváku se vydrápu z metra, zvednu pohled od mobilu a proti mně řada. Lidí. S bágly. Kouknu nalevo, začíná u jedné z pokladen. Kouknu napravo, končí u vchodových dveří do haly. Sto, sto padesát lidí… několik takových řad. A vlak mi jel za 15 minut. Rychle najdu nejkratší řadu, ale její pokladna je brzy uzavřena, stoupnu si do jiné a pomalu mi dochází, že dnešní noc ještě strávím na koleji. Takový dan je doma už od úterka… ale pak se dráhy vzpomatovaly a poslaly cestující do vlaků, ať si koupí lístky tam. A jak na potvoru půlka prahy mířila na vysočinu…

Ve vlaku nešlo o to najít volné kupéčko, ale volný flek na chodbě :) Tam jsem se dal taky do řeči s jednou holkou. Jako kódové označení jí přiřadím slovo čarodějka. Ne že by jí byla podobná, ale… prostě proto. Jinak by bylo výstižné terka z hradu, ale představu, jak taková holka vypadá, má snad jen kini :) Vyšší černovláska, černé kalhoty, černý kus látky jako trko/svetr/košile, dlouhé nehty… a tak jsme si povídali. Z prahy až do havl.brodu, kde vystupovala.

Rozhodně to nezačalo představením a popravdě, občas jsem se na ni zadíval jinak a uvědomil si, že o ní vůbec nic nevím. Ani jméno. A nevadilo mi to, to přece není potřeba… jak mám například vědět, jak se v realitě jmenuje taková/takový bee, který/á mi včera napsal/a do komentářů? Vždyť je to jedno… jsem netem tak sjetý, že od reality identifikaci nevyžaduji. Zvykl jsem si ji nepotřebovat. Dejme tomu, čarodějka. Také studuje v praze, bude jí dvacet jedna a když zjistila, že jsem skoro o rok mladší, měla štěstí, že nic nejedla, protože jinak by jí asi zaskočilo. To zase vypadám starší???

Za oknem ubíhala noc, z kuřáckého kupé za zády se linula modrá oblaka… povídání o školách, o cestování, o životě na kolejích, o… blbostech. Seděli jsme na podlaze chodby, co chvíli nechávali projít záchodu chtivé cestující… dvě hodiny utekly určitě ne jako voda, ale utekly. A čarodějka vystoupila s tím, že jsme si vyměnili čísla, abychom se mohli případně příští pátek setkat a pokračovat v rozhovoru. To samé jsem měl udělat minule s martinou.

A také teprve tehdy jsem si koupil jízdenku, resp potkal průvodčího… o kterém jsem celou dobu mluvil jako o rozhodčím. Čtvrt hodiny od místa přestupu… v bigcity jsem nepřestoupil na bus, ale na osobní courák a vydal se na další etapu cesty k domovu. Vlak mě znervózňuje tím, že nevím, která zastávka je ta moje, a v noci je to ještě extrémnější… ale všechno byly jen plané obavy a já brzy stál u auta rodičů.

Konečně doma…

Teď jsem zívnul. Do noťasu se mi stahují aktualizace a je to teprve ve čtvrtině. Půjdu si udělat něco k pití… a dál uvidíme.

před 17 roky | Ze života | 12 komentářů

Komentáře

1 | Kini | před 17 roky

Jezdim s Terkou z hradu kazdy ctvrtek domu…

reagovat

2 | Charlotte | před 17 roky | wicked-angel.net

Koukám, že do toho našeho města jezdí samý „čarodějky“ :D když jsem tuhle jela domů nočním vlakem, abych se bála v HB na nádraží o život :D

reagovat

3 | pif | před 17 roky | www.pifik.com

jojo, taky rikam pruvodcimu rozhodci :))) nejdriv to bylo z omylu, ted mu tak rikam porad ;))

btw zdal se mi o tobe sen june :))))) za to muze asi ten mesic v uplnku

reagovat

4 | Charlotte | před 17 roky | wicked-angel.net

pif >> odolávám pokušení zeptat se na podrobnosti toho snu… :D je ale fakt, že se mi v sobotu zdálo o Hughhhovi a junovi a já nevím ještě jakejch blogerech :)

reagovat

5 | juneau | před 17 roky

no nazdar :)

reagovat

6 | juneau | před 17 roky

malej testík

reagovat

7 | Charlotte | před 17 roky | wicked-angel.net

Nějak jsem se lekla, když jsem tu uviděla letní design a ne tu růžovou zrzku, kterou jsem standartně používala… snad si zvyknu… :)

reagovat

8 | juneau | před 17 roky

je mi lito, dizajny jsou zruseny…

reagovat

9 | Charlotte | před 17 roky | wicked-angel.net

Hmmm, já vím :D ale měla jsem jí hrozně ráda… :D stejně jde jen o zvyk…

reagovat

10 | juneau | před 17 roky

nemuzes mit vsechno :)

A pracovat pro jeden dizajn ma taky svoje nesporny vyhody.

reagovat

11 | Charlotte | před 17 roky | wicked-angel.net

já už všechno mám :) teda… skoro, no :D a jedna zrzka sem, jedna tam… ;)

reagovat

12 | pif | před 17 roky | www.pifik.com

ten sen jsem lehce popsal na http://www.pifik.com/a-186-Zvlastni-sen.html

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.