Žižkovská Beer Rally a pohled z první linie

Když už jsem byl v týdnu poprvé na Nation2nation, tak proč nejít i na první Beer Rally v životě. A co že to ta Beer Rally je? Trochu napoví odkaz, a jinak: Týmy po 3–7 lidech si na startu (VŠE) vyzvednou hrací karty (A4 s chlívečky na razítka) a mapku Žižkova (kolem Viktorky) společně se seznamem 20 hospod, z nichž sedm musí do jedenácti večer navštívit a dát si v nich pivo, což číšníci stvrdí razítkem podniku do patřičného chlívku na hrací kartě. Kluci sedm piv, holky pět. Ideální možnost, jak prozkoumat pár žižkovských hospod a ještě se při tom pobavit.

Zlákal jsem k tomu i sestru s tím, že po dvou pivech se odpojíme a pojedeme na kolej. Naprosto jsem si nepředstavoval, že bych byl schopný vypít více jak tři a být schopen courat někde po Žižkově. Já, sestra, Hágen, honza, verča, janča a alča. Náš tým Kozlíci a kozičky :)

Na koleji nudlová polívka jako základ, v menze potom ještě pochybná večeře a na start. Jako první hospodu jsme si vylosovali Restauraci Akropolis, tedy docela štreku od školy. Obrana proti tomu, aby týmy hned po startu nezaplnily nejbližší hospody. Restaurace Akropolis, U Kurelů, U Mariánského obrazu, Nad Viktorkou, Restaurace Morava, Boulder V síti, U Houdků a finiš v BelzePubu, kde se potvrzovaly hrací karty. Dorazili jsme tam tak tak před 11 hodinou – ve výsledku jako třetí nejpomalejší tým :) Jako závod jsme to prostě nepojali a skvěle se bavili … co má kdo z toho, když vypije sedm piv za 38 minut a mezi hospodami ještě běhá. To by mi mohlo. Takhle to pivo nestouplo do hlavy a ještě se tam našlo místečko na osmé v chill-outové Základně… s návratem na kolej o půl třetí to tedy znamená, že nám chill-out s cestou na kolej trval déle než celá rally :)

Dal bych sem nějaké fotky, ale Nokia 6300 si po páté hodině večerní fakt neporadí :) Ale možná jich dám pár na facebook.

beerrally

© Hágen's iPhone

před 13 roky | Akce Praha Ze života | 3 komentáře

Komentáře

1 | -hgn- | před 13 roky

Mercedes, mercedes … ;-)

reagovat

2 | meesha | před 13 roky

A prase pižďuch :)

reagovat

3 | Vicky | před 13 roky

Tak na Mercedes si pamatuju…a myslím, že půlka žižkova taky :-D

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.