Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Junova reality-show

Žili jsme a museli jsme přemýšlet, jak budeme žít.

Červen

Dnes jsem si přečetl, že červen získal název podle jakéhosi hmyzu, který staří Slované začínali sbírat kolem svatého Jana a z nějhož se dělalo červené barvivo.

Dva týdny od návratu z prahy. A nic zvláštního se neděje, práce. A dva týdny chladného počasí a deště. Až dnes vylezlo na celý den slunce a modro jasno horko. Takže ani na kole jsem moc nejezdil. Jen jednou domů a zpátky pomoci se dřevem, a dnes, kdy jsem jel posekat trávník. Krásně se jelo. Konečně pohyb.

Celý týden řeším připojení k internetu. Mám tu na samotě ADSL od O2, 3 Mb download, a 0.3 Mb upload. Já! Ajťák, kterého internet živí. Ale můžu být rád za tohle. A najednou se začal po místní kabelovce pouštět internet. Hned jsem se přihlásil a natěšeně čekal na 15/4 Mb připojení. Chlápek přišel, proměřil, všechno půjde, zapojil, net nešel. Postupně na celém obstarožním vedení povyměňoval spojky a rozbočovače, a stále to nešlo, až leda přímo z hlavního kabelu zvenčí. Takže celý rozvod kabelovky v domě je v tak dezolátním stavu, že ruší frekvence vyhrazené pro internet. Tož celková rekonstrukce, pane. Nacenil to na dva litry, s čímž jsem hned souhlasil. Druhý den přijeli, nakoukali, navrtali díry a štrejchli elektriku, protáhly fungl nový kabel a namotali nové konektory, zapojili, spustili internet, a ten fičel jak blesk. Jen televize u babičky nešla naladit, nějaký problém. Způsobený stíněním na konektoru kvůli probíjejícímu zdroji televize … to prý takový problém není, zaizolovali to a televize šla. Odjeli. A internet nešel. Asi hodinu jsem luxoval po celém domě, než jsem na to přišel. Laboroval jsem se vším možným, až jsem přišel na to, že když úplně odpojím babiččinu větev kabelovky, tak se net okamžitě rozjede. No wut? Takže asi nějak probíjí ten vadný konektor na konci. Nakonec jsem ho i uštípl, a internet pořád nešel. Cože? Tak tahle větev kabelovky je nyní slepá, na konci otevřený drát, a prd? A teprve když tuhle slepou větev odmontuji od rozbočovače, tak se internet zase rozjede? To přece nedává žádný technický smysl! Včera se na to přijel podívat znovu, nic z toho nevykoukal, a internet záhy začal blbnout tak jako tak. Dnes jsem ráno šel s kafem a konví šťávy (a dvěma rohlíkama, dobře) do pokoje, odložil je na schodech a vlezl na půdu, odpojil babiččinu větev a pak si pěkně celý den užíval rychlého netu (tedy rychlého na místní poměry). A odpo šel zase na půdu a vše zapojil zpátky, aby se babi mohla večer dívat na kabelovku 🙂 Jo, radosti všedního dne …

A to by bylo asi tak vše zajímavé, co se za poslední dva týdny dělo.

| Ze života | 1 komentář

Komentáře (1)

  • youngparisian

    teda, respekt! taky pracuju z domu pres internet, mam 40 mbps a zda se mi to malo 😀

Připojte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.