Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Junova reality-show

Žili jsme a museli jsme přemýšlet, jak budeme žít.

Dovolená na maltě

Křivá příčka mezi budoucím děcákem a chodbou zbourána, tak nač čekat … postavme rovnou. A tak jsem v pondělí celé odpoledne chystal nástroje a materiál na úterní práci. Vytáhnout míchačku z garáže, v jednom člověku ji dosoukat na místo k hromádce písku, dotáhnout elektřinu, nachystat kýble, potřebné náčiní, různé desky nařezat na míru, navozit ke vstupním dveřím uskladněné cihly, protože se jich při rozebírání příšky spousta rozbila,… vypadá to jako pár úkonů, ale strávil jsem s tím celé odpoledne. Jako chuťovku jsem pak ještě v rychlosti (= 1h) natřel disky zimních kol. A bylo tu úterý ráno, ještě jsem dochystal poslední věci, a po osmé táta dorazil, a šlo se na to … abychom hned záhy zjistili, že v písku jsou ztvrdlé hrudy, které by pak v maltě dělaly neplechu. Takže nejdřív nutnost všechen písek přesít. Pak v budoucí příčce zaměřit futra, a udělat roviny, natáhnout provázky, vše pintlich nachystat … no a bylo deset a ještě se nesáhlo na cihlu. Celý den jsem lítal po schodech, pořád pro něco do dílny, nebo s kýbly malty nahoru, pak i s cihlami, nebo s pívem … byl to i závod s časem, protože táta měl na odpoledne stříhání, a museli jsme do té doby příčku postavit. To jsme nakonec stihli fakt na minuty, táta se rychle umyl, a odjel … i s klíčky od mého auta 😀 Já měl jet známému rozchodit tiskárnu/skener, tak mě tam musela hodit švagrová. Domů jsem se vrátil chvíli před tím, než dorazil zase táta – převlékli jsme se do pracovního, namíchali špric, a šli příčku našpricovat. No a pak už byl večer, a přede mnou umývání toho všeho, a uklízení v patře. Strašný … o půl desáté jsem s hadrem v ruce umýval podlahu chodby, schodiště … no bez naklopení dvou jedenáctek a pár minipanáků slivovice bych to regulérně nedal, v koleni mě píchalo jako nikdy, nohama jsem sotva pletl, ale mírná opilost mě naopak nabíjela aktivitou. Uklizeno, hotovo, o půl jedenácté jsem padl do postele. A o půl páté se probudil „přetažením“. Ještě jsem do půl šesté zabral, a pak vstával na práci.

Hypoteční banka mi napsala, že mi končí tříletá fixace hypotéky s 2.09% úrokem, a že mi ho bohorovně zvedají na 2.89%. Napsal jsem jim, jestli se náhodou neposrali v kině, a poslali opravnou nabídku se zvýšením úroku jen na 2.19%. Čuráci. Je dost rozdíl platit měsíčně o 99 Kč nebo o 800 Kč víc.

U E.onu mám na elektřině přeplatek přes 10 000 Kč. Tam mi naprosto nehraje spotřeba… pololetí po nastěhování a přepisu, spotřeba 2000 kilowatthodin, pak následující rok 4500 kwh (dvě pololetí, tedy spotřeba cca shodná), pak zase pololetí a spotřeba 1900 kwh, a pak poslední pololetí a spotřeba 390 kwh. Wut? Jako po nastěhování máme za pololetí od prosince do května spotřebu přes 2000 kilowatt, a o dva roky později máme za stejné období spotřebu 5× nižší? Toho jako jak člověk dosáhne? Loni v červenci nám vyměnili staré hodiny za digitální elektroměr, ale to už je dvě pololetí zpátky … kdo mi tohle vysvětlí? Já se pomalu bojím, že mě začne E.on vyšetřovat na černej odběr.

Pak kvůli čemusi volám na ČEZ, od kterých máme plyn. A ti mě hned lámou, ať k nim přejdu i s elektřinou, a že mi kvůli tomu cíleně zavolají. No ok, když mi dají lepší cenu … pak zjistíme, že jsem se E.onu v zimě upsal na další tři roky, a že to je tedy nyní bezpředmětné, ale mezi řečí paní zmíní, že platíme zbytečně moc za plyn, a že bychom mohli mít lepší cenu. Jako jakto? Vždyť jsem na podzim chtěl od ČEZu odcházet s plynem k MND, a jejich retenční centrum mi „najednou“ nabídlo pomalu o třetinu nižší cenu plynu, kterou pak ani MND nemohlo dorovnat. Tak to té paní říkám, a ona že to musí ověřit, a že to v systému nevidí, atd … já mezitím znejistěle hledám složku s dokumenty, a po chvíli tam opravdu nic nového nenacházím. Prostě to „nedopadlo“, ČEZ to prodloužení smlouvy s novými podmínkami nedotáhl do konce, a tak se mi automaticky prodloužila původní smlouva s nevýhodnými cenami. A já to vypustil z hlavy, protože míč byl na straně ČEZu, a pak na to zapomněl. No dobrý. Paní zase volá, že jak tedy budeme postupovat – že se tedy strašně omlouvají, a že by mi mohli tu změnu smlouvy aktivovat zpětně k tomu prosincovému datu. Ale že už mi poslali vyúčtování s přeplatkem 5 000 Kč, a kdyby tu aktuální fakturu za předchozí rok nyní stornovali, tak bych ten přeplatek musel poslat zpět. A nebo že mi tu novou smlouvu aktivují od data nové fakturace (od tohoto června), a po mně to nebude nic vyžadovat. Chvíli mlčím a dumám, a pak říkám: „No, ale v tom prvním případě, když byste mi tu novou smlouvu s výhodnějšími cenami aktivovali už od prosince, a já tedy přeplatek poslal zpět  … tak mi pak dle nové výhodnější smlouvy vyjde přeplatek ještě vyšší, že ano?“  „Ano.“  No jasně, já vám dám, holomci. Spočítala mi přeplatek na cca 8 000 Kč, takže +3000 Kč … ale co kdybych se nechtěl otravovat s nějakým bankovním příkazem, že? Proč to nezkusit.

No ale když se to vezme kolem a kolem, tak to jsou docela úspěšný dny 🙂

| Ze života | 0 komentářů

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Připojte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.