Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Junova reality-show

Žili jsme a museli jsme přemýšlet, jak budeme žít.

Jak se stát vegetariánem

Člověk nad tím nepřemýšlí… poručí si v menze kuřecí s nudlemi, nebo vepřové po sečuánsku s nudlemi, kuřecí řízek hawai s kroketami… a jde si to někam sníst. Přitom mysl…

(To už bylo kdysi dávno, nestojí to za to číst)

| Myšlenky | 12 komentářů

Komentáře (12)

 • lukyn.v

  Hmm, taky mám najednou nějaký divný pocit. A to jsem to jen četl. 🙁 BTW je to dobře napsaný, june.

 • Jitta

  Jednou jsem krájela maso abych ho mohla uvařit k obědu. Dostala jsem přesně takový divný pocit a od té doby maso nejím. Někdy si říkám, jestli se to nezmění zpátky, abych ho zase jíst začala. Jde o to, že jako vegetariánka jsem podezřelá, musím to často vysvětlovat, a málokdo pochopí proč to prostě jíst nemůžu.

 • Jára

  Je to brutus. Taky jsem se účastnil domácích zabíjaček. Domácí maso je u nás běžné jako sníh v Himalájích, ale já jediný jsem vegetarián. Nějakou dobu trvalo, než si zvykli, ale i teď se snaží mi maso podstrčit kde se dá. Na začátku byla moje neustálá konzumace masa. Převyšovala spotřebu čehokoliv jiného. Po pravdě řečeno, nikdy jsem neměl rád zabíjení zvířat a pojídání těch domácích, jejichž „popravu“ jsem viděl ve mě vzbuzovalo nechuť. Proto jsem měl raději párky, salámy, kde jsem neviděl to co v reálu. Bohužel pocit toho blbého pocitu, jak všichni píšete, ve mě přetrvával a ještě se k tomu pojila agresivita. Pak jsem někde přečetl, že to je tím masem. Přestal jsem asi tak ze dne na den jíst maso a za pár měsíců jsem byl v klidu. Bylo třeba projít velkým kázáním ze všech stran. Dokonce i od kámošky, kterou jsem kdysi od vegetariánství zradil. Jo to jsem vyváděl věci. ;). Už je to skoro 10 let co nejím maso a musím říct že mi to víc dalo, než vzalo. Harmonii a více klidu co chladí můj ohnivý temperament. Pokud si někdy teď dám maso (většinou ze společenské nutnosti), ihned jeho negativní vliv cítím. Nevyzývám k následování, jen říkám, jak lze využít „řeč těla“ ku prospěchu.

 • Bee

  .. kdykoliv si dám maso, vzpomenu si na zvířata, která byla ještě před několika dny živá. a veselo mi fakt není. tohle je spot opravdu k zamyšlení nad sebou samým. po dlouhé době.

 • D.u.d.o.

  Je to opravdu nepříjemný vidět, když to za chvilku budete mít na talíři. No je lepší o tom nepřemýšlet, já to tak dělám, protože přeci jen maso člověk potřebuje. Bez masa v mym žaludku bych se asi necítil nejlíp, ať už mám ze zabíjení zvířat pocity jakékoliv.

 • juneau

  To byl vcerejsek. Nebudu nikomu nic nalhavat, pred pul hodinou jsem si musel jarem umyt ruce, jak jsem je mel zamastene od obirani masa z opecenych kosti. A zadne vycitky jsem necitil.

  Vcera jsem se citil divne ne kvuli tomu, ze to prase umrelo (castecne) kvuli me. Nevzit si ho my, koupil by ho nekdo jiny. Citim jsem se provinile, protoze jsem byl u jeho zabiti. Na tom by se nic nezmenilo, at uz by bylo nase nebo cizi.

 • skaut

  pěkný popis zabijačky, už dlouho jsem na žádné nebyl. Možná je to výchovou, od mala jsem se zabijaček účastnil, a nedělalo mi problém sníst čuníka, na kterém jsem před měsícem jezdil. Prostě brambory jsou pro prasátko, prasátko je pro nás. A když se k tomu připočte nepakovatelná atmosféra domácí zabijačky, jak všichni vědí co mají dělat a tradice je dále předávána. Má to své kouzlo.

 • juneau

  Jojo, domacich zabijacek jsem se drive taky ucastnil, ale jako spunt a to jsme tam (decka) dojizdeli az kdyz bylo po vsem, posbirali jsme ty prazdne nabojnice a premysleli, kam ty prasatka asi strelili. A pak jsme cekali na kroupovou polivku… ale uz je to fakt davno a hlavne jsem tam nikdy zabiti prasete nevidel. Ale premyslim, jestli by to na me tehda vubec nejak zapusobilo.

 • TrDLo

  Koukám že tenhle weekend všichni zabíjí 🙂 Co dodat, tradice na vesnici. Taky jsem v pátek zařezával nůž do něčeho, co ještě před několika hodinami běhalo po dvorku. Vždyť je to přirozený, bez masa by tady nikdo z nás nebyl. Taxe mějte, du si dát řízek…

 • jakub

  Člověk je predátor a lov si pouze usnadňuje. Tygr si nějakou tu antilopu podá hůř, jen se u toho víc nadře. To jsou ty potravinové pyramidy…

  Přežije nejsilnější a nemá cenu to řešit.

 • Baky

  Smutný, hodně smutný…ale co se dá dělat 🙁

 • Bee

  určitě by se něco dalo dělat.. ale jednoduché ani pohodlné to určitě není.

Připojte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.