Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Junova reality-show

Žili jsme a museli jsme přemýšlet, jak budeme žít.

Jaro je tu

A s jarem zní lesem motorové pily ryk. V tuto chvíli je ale pátek dopoledne, upíjím kávu a i žena mi napsala, že si mám dnes udělat dovolenou … tak jsem trochu zvolnil. Stěžoval jsem si, jak jsem ze včerejšího lesa zničený, vše mě bolí, … a poslouchám, jak si třiaosmdesátiletý děda připojuje vozík za škodovku a vyráží pořezat poslední pokácené smrky, aby si je mohl pomalu odvozit domů. Neuvěřitelné. 

Měsíc tak nějak utekl … týden práce, víkend, týden práce, víkend … na kole jsem moc nejezdil, bývalo škaredě a mokro. Chodíme do lesa, a tam je práce ještě na dlouho. A je to rasovina. 

Odhadli jsme potenciálně kupovanou nemovitost, a odhad vyšel ideálně – na kupní cenu. Vida, konečně něco vyšlo … na druhou stranu to svědčí o tom, v jakém je ten dům stavu. Takže kolik bude třeba na rekonstrukci … a tu nám známá nacenila hodně tvrdě. Samé základní a nutné věci, žádná extravagance, a jsme na 1.75 milionu. Přitom finance budeme mít tak max na 1–1.2 mil. A navíc nemůžeme postupovat stylem udělá se toto, příští rok tamto, ale potřebujeme dům dovést co nejdříve do „top“ stavu, aby se mohla nacenit jeho nová hodnota, a z hypotéky vyvázat dům našich. Takže nemůžeme rekonstruovat pět let po kouscích. A na tom, jak je rekonstrukce naceněná, je blbé i to, že v ní není vybavení (koupelny), kuchyň, žádný nábytek, nic … takže jsme i v nejistotě, jestli bychom za daných financí dokázali dům rekonstrukcí vůbec uvést to obyvatelného stavu. Nahovno, nahovno, nahovno.

Ivonce je třicet. Jako dárek dostala výlet do Prahy, kde jsme přes velikonoční víkend zakempili u sestry na bytě. Prošli jsme si Prahu, poseděli v oblíbených hospodách, zašli do kina … a cestou zpět se stavili na Kunětické hoře. Pěkné to bylo.

| Ze života | 1 komentář

Komentáře (1)

  • youngparisian

    Hlavu vzhůru, rekonstrukce se proti cenám od projektanta dá pořídit o 40 i víc procent levněji. Stačí chytře nakupovat materiál a co nejvíc věcí si udělat sám nebo s 2 zedníky, kterým budeš dělat přidavače a drába v jedné osobě 🙂
    I když samozřejmě neznám rozsah, pokud se nějak zásadně mění dispozice, popř. přistavuje další štok, tak se to prodraží 🙂

Připojte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.