Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Junova reality-show

Žili jsme a museli jsme přemýšlet, jak budeme žít.

Měl bych si zřídit cyklistický blog

Vybrat si jednu ze svých domén, co nyní leží skladem, hodit tam WordPress a během hodiny si mohu své cyklo zážitky psát tam. Ale co bych pak psal sem? Přesto … tlačím kolo do garáže a říkám si „Nebylo by marný si jen tak někam zaznamenat: Byl jsem tam a tam, svítilo slunko, šest kiláčků, kolem potoka bahno, výjezd na X nakref jako sladká tečka na konec … „ atd.

A tak si nyní dávám druhou kávu, v 7:50. Pátý den v řadě zalévá stromy za oknem slunce pod modrou oblohou. A tak půjdu i dnes na kolo? Včera jsem si vyjel na hodinku, ale dumal, jak se obléci. V mínus pěti je to jasné, podvlíkačky, neprofoukavé kalhoty, termo triko svetr bunda kukla a na ni ještě čepice a pak helma. Rukavice zateplené jak na sibiř, zima mi v nich ještě nebyla (ať se za ten litr snaží…). Ale teď, když je na slunku 15 stupňů? Vynechal jsem horní termo, na hlavě jen helmu (ale čepici v kapse), slabší celoprstové rukavice … a za dva kilometry jsem uš šlapal s vyhrnutými rukávy, rukavice nacpané v rozepnuté bundě … durch propocený. Ale jinak to stejně nešlo, jen jsem vyšlapal na kopec, lehce vychladl, zatelefenoval si s ivonkou, a zajel do stínu a hned jsem rukavice natahoval a utěsňoval se jak jen to šlo. Kdepak nechat se ofouknout … a všude pučí jaro. Bledé údolí plné lidí, mírně jsem uhnul na zelenou trasu, abych se mezi nimi nemusel proplétat, a řádil si tam přes kořeny kameny. Pak mě už čekaly jen ale dva kilometry klesání po asfaltu, ale to bych asi pěkně prochladl, a tak jsem po tom všem vyšlápl zase krátkou spojovačku mezi dvěma části obce, abych pak dolů sjížděl lesem. V zimě tam bylo vždy plno bahna, ale teď je v lesích sucho jak sviňa. 

Mno. Pátek ráno, před sebou mám krásnou práci, odpo krátce na kolečko? a zítra tady s tátou a dědou do lesa. Dokonce jsem si mohl vybírat – půjdu do lesa u nás doma, kde jinak půjde jen táta se strejdou (věkový průměr bude cca 54 let), nebo půjdu do lesa tady u ivonky s tátou a dědou (kde bude věkový průměr 66 let)? Volba byla jasná 😀 U nás doma půjdu do lesa ještě 20×, tam mi nic neuteče. Už se těším. 

| Ze života | 0 komentářů

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Připojte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.