Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Junova reality-show

Žili jsme a museli jsme přemýšlet, jak budeme žít.

Nový WTF rok!

To byl zase jednou Silvestr. S bandou jsme se nejdříve domlouvali na posezení v restauraci, což by bylo celkem ok. Jenže během jedné bujaré pitky se naplánovalo, že nejlepší silvestr by byl v praze, kam by všichni ochotně dojeli. Jenže letos to už schůdné nebylo, což nebylo dostatečně zdůrazněno a když pak došlo na finální domluvu, co tedy bude, tak do restaurace už skoro nikdo nechtěl, každý druhý by jel raději do prahy a … a tak jsem zůstal sám s ivonkou. Zase. Jako loni jsme šli s jejicho na hotel do společnosti jejich bandy a zůstali tam až do jedenácti. Zábava byla, zpívalo se, pilo se. A já přemýšlel, jak to s tím začátkem nového roku o půlnoci je, když rok trvá 365 a čtvrt dne. Neměl jsem v tom moc jasno, ale pokud byl rok 2008 přestupný, tedy že byl o den delší (aby se ty čtvrtiny kompenzovaly), tak neměl by nový rok 2010 začínat reálně až 1. ledna ve 12:00 ? Tak nějak jsem se tím uvažováním bavil.

V 11 jsme byli sami doma, pustili jsme si seriály, nalili vínka a koukali. A pak bylo za dvě minuty půlnoc, ivonka vyskočila, že si musíme nalít šampaňské. Já – s noťasem na klíně – koukl na plné sklenky vína a řekl, že si můžeme klidně přiťuknout vínem, když ho máme nalitý (než ztrácet čas hledáním dalších skleniček) a jen jsem dal k dobru to ono moje přemýšlení o tom, kdy vůbec nový rok nastává a z pohledu vesmíru minuta sem minuta tam. No… pak už to bylo špatný. Ivonka se nesmírně nasrala, odešla, práskly jedny dveře, druhý, třetí, zběsilý dupot po schodech a vrznutí postele v patře. A za pár desítek sekund odbila půlnoc.

No, myslel jsem, že můj vstup do minulého roku (2009) nic nepřekoná – to jsme si připíjeli na sekundu přesně, mně šáňo vlítlo do nosu a já celý přípitek vyprskl na stůl. Tehdy jsme se tomu zasmáli.

Letos to bylo smutnější, ale teď už je všechno v pořádku. Mrzí nás to oba.

| Ze života | 2 komentáře

Komentáře (2)

Připojte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.