Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Junova reality-show

Žili jsme a museli jsme přemýšlet, jak budeme žít.

Obraťme list

… neboť další list života je popsán. Tedy stránka v mém pracovním bloku, co mám neustále po pravé ruce vedle myši. A4 bílého papíru, pevné desky, kroužková vazba. Přesně tohle. Čmárám si do ní poznámky, povětšinou když mi někdo volá, nebo když si na něco vzpomenu a chci se tomu věnovat později … tak si to připíšu na prázdné místo a orámečkuji vlastním chlívkem. Splněné věci zaškrtám … a co zaškrtáno není, to čeká na vyřešení. Jenže protože mám na stole málo místa, tak mám otevřenou jen jednu stránku (ne dvoustranu). A když ji popíšu celou, tak „obrátím list“ a mám k dispozici pouze tu jednu čistou bílou stránku … a k tomu, co bylo na té předchozí, se už nikdy nevrátím. Vtipný pocit „No tak se to holt nestihlo, potřebuju přemítnout stránku, takže bohužel …“. Ale stejně jsem si teď pár bodů přepsal na další list, takové ty „po roce by se na to XY už fakt chtělo mrknout“.

Ten blok jsem dostal od ivonky k vánocům 2011, od ledna 2012 si do něj čmrkám práci a různé poznámky. List za listem si můžu procházet indicie o tom, na jakých projektech jsem za ty roky pracoval. Tenhle rok mi ještě vydrží, ale ten příští už asi ne. Alespoň bude mít ivonka tip na dárek. Ale „Travel“ na něm už asi nebude. Už ses narajzoval dost, doma budeš! Mimčo na něm bude, to je mi jasný 😀 I když, jezdím s ním i na schůzky, tak by měl trochu reprezentovat … no uvidíme.

Čtvrt na devět, a druhá káva. Ráno už jdu k počítači šerem, ani teď to není venku moc lepší. A ještě k tomu poprchá. Po tropických týdnech to vzalo zatáčku k podzimu jak sviňa. Ale prý to je jen začátek týdne, a víkend bude opět tropický. Další oslava tátových šedesátin, s máminou stranou rodiny. Na značky ke grilu!

25. srpna, a na kole jsem si vyjel naposledy … áno, na konci července. V mém grafickém přehledu našlapaných kilometrů bude srpen pěkným zubem, pokud se ještě nehecnu. Že by dnes? Na kopce, k těžebním věžím, do lesů … hned by bylo třicet kilometrů do tabulky. Jo, vlastně mám pořád z přehazky salát … mohl bych ji zkusit silou ohnout. Kdyžtak mi ji pak v servisu doohnou správně 😀

Když o kolu … táta si k narozeninám taky nadělil zážitek, rozbil se na kole jako za třicet let ne. Když máte roky sjeté špalky na brzdách, co sotva brzdí, pak je vyměníte, a den nato shodou okolností potřebujete prudce zabrzdit (přední brzdou…). Žádnou zlomeninu si neuhnal, ale dotloukl se pěkně … i na pár rentgenů to bylo. Má obražený žebra/plíce, a nemůže se plně nadechnout … tím pádem se ani namáhat, protože to pak neudýchá. No zítra si k nim na kole zajedu obhospodařit hospodářství. Posekat trávník, spadaná jabka sesbírat, támhle pouklízet, tohle poponést … 

A tak zase do práce. S veselou písničkou na rtech … 

| Ze života | 0 komentářů

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Připojte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.