Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Junova reality-show

Žili jsme a museli jsme přemýšlet, jak budeme žít.

Realitní sezóna končí

Říjnové páteční mrazivé ráno, za orosenými okny se před okamžikem rozšeřilo. Schránka plná práce. Má být krásně, chladno, ale slunečno. Ivonka přijede z práce, a půjdeme na procházku. Na pívo? Měl bych ale po týdnech vyjet na kole … nebo si udělám velký výjezd o víkendu? Otázky.

Realitní sezóna končí … tak, i onak. V mejlu mám od makléřky rezervační smlouvu na dům tady kousek od nás. Má své vady, asi se v jeho útrobách skrývá nějaké to překvapení (v šedesátých letech se asi z TOP materiálů právě nestavělo), ale v tuto chvíli je bezproblémově obyvatelný, a žádné nutné zásahy nevyžaduje. Původně byl prodáván za 3 mil., letos už za 2.6 mil. Makléřce jsem zavolal, že za 2.3 jej rovnou koupíme. A hned mě ujistila, že s tím majitelka souhlasit nebude. Vzhledem k původní kupní ceně a nákladům rekonstrukce je už při ceně 2.6 mil. „ve ztrátě“, a o dva měsíce dříve jiné vážné zájemce odmítla, když chtěli snížení ceny. Že pokud sleví, tak o max desetitisíce … hm, super. Že s ní ale bude mluvit, a pak večer zavolá. Šli jsme se s ivonkou odpoledne projít, přes Dopíčelní kolem kopečku, kolem „budoucího domova“. Večer se makléřka ozvala, a začala tím, že pro mě má dobrou zprávu… což jsem popravdě ani nečekal. Prý je majitelká ochotná snížit cenu na 2.45 mil (-150k), a ona (makléřka) že si sníží odměnu z 5 % na 4 %, což ve výsledku ubere dalších 30k. Místo původních cca 2.75 mil by vše vyšlo na 2.57 mil. No, v létě se majitelce z „letní chaty“ asi jen tak nechtělo, ale za podzimních mrazíků s vyhlídkou další zimy strávené dojížděním z Brna na nevlídnou Vysočinu a staráním se o prázdný vymrzlý dům … podlehla. Timing, pičo!

A tak jsem jí druhý den zavolal, že to bereme. Rozjede se kolečko odhadu, hypotéky, rezervace, kupní smlouvy, katastru … a všeho. Aktuálně mám před sebou rezervační smlouvu, důkladně si ji pročetl, a koukám, že mrška makléřka si náhle účtuje rezervační poplatek 4.2 %. A to se podívejme. Takových 5 929 Kč jako když najdeš, skoro přesně tolik bude stát odhad. To bude holka muset vysvětlit. 

Včera po obědě – poté, co jsem makléřce zavolal, že do toho půjdeme – jsem vyrazil na vlak, a svezl se do Brna. Bublina šla na další ultrazvuk. Bublina bylo naše kódové označení pro mimčo, dokud jsme jeho existenci tajili … což bylo docela dlouho, protože jsme „asi počali“ 13. května, a už 23. května to ivonka zjistila – v autě se jí udělalo z ničehonic nevolno, tak si doma udělala těhu test, a hele, slabounká čárečka, co byla každý den silnější. No a na „velký“ ultrazvuk šla až ve čtvrtém měsíci. A tak ji familiérně nazýváme bublina nebo bublouš. Na prvním ultrazvuku potvrdili, že je úplně zdravá a má správné počty končetin, správně dlouhé, a bez všelijakých Downových syndromů. Jenže ivonka má vrozenou srdeční vadu, stenózu plicnice. Včera jsme tedy šli na kardio ultrazvuk, na 16:20. Já tam dobloudil šalinama, ivonka dorazila autem přímo z práce, v 16:00 jsme seděli v čekárně, před námi tři matky. V 16:20 vyšla sestřička, že mají asi tři čtvrtě hodiny skluz, a to tam akorát přišla rodinka s malým chlapečkem, kteří byli objednaní až bůhví na kdy, s tím, že to bude ještě o skoro hodinu později … sestřička se otočila k nám „Snad jen kdyby ostatním maminkám nevadilo, že bych vás zvala přednostně…“. Ach jo 🙂 Ale co, náš prcek je zavřenej v břiše a nic nezmůže, zatímco snažit se tam dvě hodiny zabavit tříleté dítě může být neskutečná záležitost. Když jsme v sedm dorazili domů, tak z lahváče odskočilo víčko jen jak jsem se na něj podíval …

Bublina je v pořádku, srdíčko má v pořádku, plicnice se zdá normální. Po porodu se „tlaky“ v srdci a cévách změní, a pak se může nějaká vada projevit, ale v tuto chvíli to nic nenaznačuje. Prostě je vše v pořádku … až si sem tam zapomenu uvědomit, jak je to důležité.

Ale jestli je to kluk nebo holka pořád 100% nevíme. „Pindíka tam nevidím, spíše tedy holčička, ale má nožky u sebe a nejde to říct s jistotou…“ … to už jsme slyšeli několikrát. Nožky u sebe, a ruku před obličejem. Póza, co nasadí pro každý ultrazvuk. 

Člověk ani nemůže koupit doménu … 

| Ze života | 2 komentáře

Komentáře (2)

Připojte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.