Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Junova reality-show

Žili jsme a museli jsme přemýšlet, jak budeme žít.

To, co na VŠE nejvíce nenávidím

A to je to, že kvůli každé byrokratické blbosti musím do Prahy. Všechny výsledky musíme mít v indexu. Všechna potvrzení musí mít štempl. Všechno, všechny… nj. A tak tu teď sedím na školních komplech, …

(To už bylo kdysi dávno, nestojí to za to číst)

| VŠE | 11 komentářů

Komentáře (11)

 • Charlotte

  mi povídej, kvůli každý blbosti 😐 já tam musím běham jednou s indexem, a podruhý musím jít profesorovi poradit, jak mi to má správně zapsat do ISu 🙂

 • juneau

  Alespoň že máte nějaký IS 🙂

 • jakub

  Hele, to je dobrý, já už index nepotřebuju, na jedničce to nějak vyrušili i se zápisovým listem…

 • lucka

  no teda 🙁

  ale nemám iluze, že by to na UK bylo o moc jiný…

 • bouchy

  Ach jo, a já o tom FIS docela reálně uvažuji :). To mě tedy čekají věci, jestli se dostanu. Ale není to takhle na většině vysokých škol?

 • juneau

  Nj, já jsem ještě flákač ze starého dojíždějícího plánu D. Chudáci ti, co už nastupují do plánu E (který je na všech ostatních VŠ). To už je jiná dřina.

  Fakulta informatiky, tlačí do nás menedžment, jak správně navrhovat systémy, jak tohle a tamto… a nemáme žádný komplexní IS, jen spoustu naprostou nesouvisejících a neitengrovatelných aplikací, na každou blbost se stojí fronta a k půlce učitelů se na test či zkoušku „registruješ“ na A4, co si s sebou přinesou na hodinu. Sranda.

 • Charlotte

  ty jo, já pořád žiju v představě, že VŠE je co se týče tady toho o deset let napřed, ptž jak to má filda, o tom radši pomlčet. (nám ty A4 nechávají na sekretariátech) 🙂

 • bouchy

  [6] juneau: Mno, zatím mě hřeje, to, že nevím, jaký je mezi plány D a E rozdíl. A i když to tu mám před sebou v prohlížeči, dnes už ty .doc otevírat nebudu :). A jak tak slyším, zlatý gympl. Bude mi to chybět.

 • juneau

  O deset let napřed… regulérní informační systém nám měla dodat firma Gitus, což byla ve výsledku ideální ukázka katastrofálního vývoje a implementace IS, a přitom to naše škola učí a je to core business fakulty informatiky. Sice to dělala externí firma, ale kdo jí měl dodat podklady a dohlížet na vývoj? Naši slavní systémoví integrátoři. Od té doby je mi KIT fakt k smíchu.

  Načež nový IS nám dodává MZLU z Brna. Snad ti naši profíci nedoserou i tohle.

  A jaký je rozdíl mezi plány D a E? Je to jedno, všichni nově nastupující už studují jen v E. Jde o to, že v déčku člověk třeba celý semestr na předmět nechodil, a na konci napsal test podle nějaké dva roky staré varianty. V éčku se třeba sleduje docházka, musíš udělat seminárku, nějaké prezentace, napsat průběžný a závěrečný test a pak teprve můžeš ke zkoušce, na kterou máš jeden pokus a když to posereš, opakuješ celý předmět i se všemi povinnostmi. Vítej na VŠE 😉

 • Pupe

  [9] juneau: Jop…plán E je přesně můj případ. Zvlášt ten jeden pokus na zkoušku je milej. 😉

 • juneau

  Je to pracnější, to je jisté. Ale zase člověk má taky možnosti nasbírat body docházkou a jinými činnostmi, takže jeho úspěch nevisí jen na jediném testu na konci semestru. Ale i u bakule máme tři pokusy.

Připojte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.