Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Junova reality-show

Žili jsme a museli jsme přemýšlet, jak budeme žít.

Týdenní mlčení

Nebylo co psát? Ale bylo… jen se na mě zase navalila práce a když jsem nebyl u pc, byl jsem s ivonkou. Nepracoval jsem na ničem zajímavém… pondělní skype hovor o aktuálních pracovních povinnostech, rozjetých projektech, úkolech. Všechno jsem si poznačil do bloku (papír je papír) a celkem si i liboval, jak je to vše jasné. A do večera vylezli ze skříní čtyři kostlivci starších projektů… na kulku. Všechnu smluvenou práci jsem mohl hodit pod stůl a zase jsem se zavrtal do věcí zdánlivě vyřešených. Deptalo mě to.

Ale těšil jsem se na středeční noční skvoš s ivonkou a peťákem, kde jsem si od zamluvené hoďky a půl sliboval pořádné rozhýbání po těch celých dnech u pc. Jenže ono mi to tak strašně nešlo, že jsem z haly odjížděl s regulérní depresí. Není to k smíchu… dva dny se těším, jak se zase protáhneme, a pak minu polovinu míčků a další čtvrtku trefím obroučkou pálky (nebo jak to nazvat). Každý druhý podání taktéž posraný a psychický rozklad byl na světě. Uff…

Ve čtvrtek dopoledne jsem opět potrápil Visual studio a pracoval na stále chybové aplikaci zajišťující komunikaci mezi eshopem a účetním softvérem, vyjeveně koukal na problematiku UAC na W7 u mě vs stará XP na ostrém pc, ale v noci jsem se mohl připojit na vzdálenou plochu a instalovat. Nějaká neošetřená výjimka tam ještě odkudsi vyskočila (hopla), ale to již není takový problém. Problém ovšem je ladit aplikaci, která na vašem pc bezchybně běží a na ostrém pc s úplně jiným OS má problémy. A k tomu pc se dostanete jen přes vzdálenou plochu a jen v pozdních nočních hodinách. A chyba je vám popsána jako že „to nejelo“. Další leitmotiv minulého týdne.

Ve čtvrtek se mi také podařilo dokončit synchronizaci dalšího eshopu s jiným skladovým systémem, tedy součást projektu, na kterém pracuji od poloviny září. Původní požadavek, tedy aby náš eshop dokázal nasypat data o objednávkách do firemního programu, nebyl nijak komplikovaný. Ale když se po čtvrt roce rozhodne, že se změny objednávek v onom programu mají zase zpětně promítnout do eshopu, aniž by s tím bylo nějak počítáno, to už situaci docela zkomplikuje. Ale ve čtvrtek v noci bylo vše hotovo. A v pátek jsem se konečně dostal k práci naplánované v pondělí.

Sobotní skvoš v šesti lidech na dvě hodiny byl úplně super. Hráli jsme tři dvojice, každá 15 minut a tempo to bylo smrtící. S peťákem jsem sice prohrál všech pět setů, ale vadilo mi to jen minimálně, protože mi to tentokrát šlo a nebylo se za co stydět. Luxusní pohybové zničení. Skoro doslova – v pravém (podávajícím) rameni mě píchá jak ve vydřené kyčli. V neděli jsme šli u nás na kopec do louček, kde jsem se vyválel v hlubokém sněhu, ivonka mě u toho nafotila a šli jsme domů 🙂 V noci – poúplňkové noci – jsme pak vyrazili s peťákem, foťákem a slivovicí zachytit proměnlivou krásu noční vsi a přehrady. Zatímco já měl s ivkou v sobě již dvě flašky vína, peťáka jeho díl slivovice naprosto zboural a při návratu o půl dvanácté už po vesnici dělal bordel jako po regulérní zábavě. Idiot 🙂

Některé fotky vyšly nádherně – i přes to, že mi v půlce upadla jedna nožička od stativu, což je v noci docela problém. U pár snímků bych neváhal tvrdit, že byly foceny ve dne. Takovou sílu má úplněk na jasném nebi, když foťák snímá nějakých 15 sekund.

Teď je tu další týden… v pondělí jsem doháněl resty z týdne minulého, částečně u nás a odpoledne již u ivonky. Od té jsem přijel dnes v sedm ráno (bože…) a vrhl se na větší úkol, který mám v tuto chvíli víceméně zpracovaný. Respektive, hotový byl již někdy ke třetí hodině a v tu chvíli jsme se pustil do diplomky, ale… ve výsledku je to jen unavené a ospalé zírání na obrazovku. Nevím, jak to dnes vyřeším. Ponocování mi problém nedělá, ale muset vstávat brzy, to pošle moji odpolední aktivitu do kytek. Ani kafe nezabírá.

Prokrastinace.

| Ze života | 0 komentářů

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Připojte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.