Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Junova reality-show

Žili jsme a museli jsme přemýšlet, jak budeme žít.

Učení na inženýrské státnice

Učím se. Po roce. Od minulého června (2009) jsem nemusel vzít do ruky žádná skripta, žádné materiály s učivem, nic. Ani do školy jsem již nechodil (až na nějakých osm čestných návštěv za dva semestry). Člověk odvykne. Učení látky, ze které jsem skládal bakalářskou zkoušku a kterou jsem pak další tři semestry ještě hlouběji studoval. Pak rok zapomínání a jsem tabula rasa.

Já jsem debil! V prosinci jsem měl poslední zkoušku, takže pár hodin jsem učení věnoval.

Ale nyní, po třech týdnech učení, jsem opět těžce in. In da pikčr. ITIL, COBIT, BASEL II, SOX, PMBOK, MMDIS, ERP, SCM, CRM, OIS, IASW, TASW, Outsourcing, Off-shoring, CRAMM, EDI, ASP, SaaS, TOC, TQM, PRINCE,… ještě abych z toho po třech týdnech něco neměl. A ještě týden přede mnou, na státnice jdu příští čtvrtek. Další dva lidi z pětičlené skupiny mají stejného vedoucího jako já a zbylí dva jiného (ale stejného), což hodně (ale fakt hodně) nahrává tomu, že tihle dva budou naší zkušební komisí. A kdyby to byla opravdu pravda, tak to máme v kapse, protože jeden je skvělý profesor a druhý mladý pohodář. To by bylo bájo! A ta vožíračka pak…

Týden po hágenově pařbě jsme se vydali opět na Vranov rybařit, tak jako před rokem, ovšem tentokrát snad jen v poloviční sestavě. Zatímco loni jsem se tam brutálně opálil, letos jsem sklízel obdiv za to, že jsem venku vydržel v tříčtvrťákách a mikině. Taková klendra byla! Ale relax. Bylo nás tam málo, byl klid, na okolních chatách také živá duše nebyla … jen počasí nic moc.

Teď v sobotu se tu udělalo teplo a hezky (po dvou týdnech) a to zrovna přijel narozeniny vedlejšího města oslavit Václav Klaus. Náměstí nabité jak nikdy, hlava na hlavě a my mezi nima. Docela zážitek.

Volby. Kurevský překvapení. Já sám s djem volil SSO, a tak dostali u nás na vesnici dva hlasy (lol 😀 ). Na topce mi vadí Kalousek, VéVéčka jsou experiment, … a ODS? No, jak to říct… ODS volí lidé, co si myslí, že když je někdo okradl čtyřikrát, popáté to už neudělá 🙂 (joke)

A méně vtipné věci… před dvěma týdny mi začal blbnout monitor. Nakrklo mě to, mám ho od prosince, levnej fakt nebyl a po pěti měsících se posere? Jenže on neblbnul monitor, ono blblo moje pravé oko. Šokovaně jsem zíral na rovné linie (např. okraje okna prohlížeče), na kterých se tvořila vlnka. Žádné mžitky, ale „vada“ na stále stejném místě. Jako když je tečka ve skle, která zkreslí obraz za ní. Byl jsem z toho jako opařený. Po třech dnech bez PC (Vranov) k němu sednu a okamžitě tohle. Tedy ne unavený zrak, ale opravdová reálná vada zraku. Druhý den byla pryč. Přesto jsem šel k očaři, ale ten ten týden neordinoval, došel jsem tam tedy za týden. Problém se mezitím projevil jen jednou.

Ale pak jsem seděl v čekárně mezi desítkou důchodců a podle průjezdu pravidelných vlaků odpočítal tři hodiny, které mi trvalo dostat se dovnitř. Doktor si pečlivě vyslechl moje vyprávění, které jsem začal slovy „Už deset let sedím šest až deset hodin denně u monitoru…“ a pak mi oko vyšetřil angioskopem. Našel jen nějaké nepravidelnosti ve sklivci či co, takže navrhl rozkapání, aby se mohl podívat pořádněji. To ti do oka kápnou jakési kapky, trochu to pár sekund pálí a pak si sedneš do čekárny na 20 minut se zavřenýma očima. Postupně se ti rozšíří zorničky a vypadáš jak zfetovaný králík. Ivonice mě pořád strašila, že pak nebudu prakticky nic vidět a bude mě muset vodit a ono se furt nic nedělo (= viděl jsem normálně), až jsem se bál, že to nefunguje. Ale na můj ostříží zrak to má holt jiný vliv než když tam mám dioptrií jak mravenců. Doktor mi pak v temné komoře zkoumal oční pozadí pečlivěji a déle, stále nespokojeně vrtící hlavou, až se ozvalo zlověstné „Ááááha!“. A bylo to.

Nějaká zrnka na žluté skvrně. „Ale v tomhle věku?“ ptal se sám sebe. Naordinoval/doporučil mi brát lutein, jednu ze dvou látek usvědčenou z pozitivního vlivu na oční sítnici a oko celkově a sledovat to. Na cestu mi ještě dal Amslerovu mřížku. Za celou dobu nepadla zmínka o žádné nemoci či vadě, ale tyhle tři indicie mi bohatě stačily. Co si budeme v době Googlu povídat.

Takže tak.

| VŠE Ze života | 3 komentáře

Komentáře (3)

 • -hgn-

  Ty hypochondře starej! Víš o tom, že nemoc můžeš dostat jen proto, že věříš tomu, že ji máš? 🙂

  Btw: Vedeš 1:0 na blogy, jen počkej!

 • CZNeo

  juneau napsal/a: Volby. Kurevský překvapení. Já sám s djem volil SSO, a tak dostali u nás na vesnici dva hlasy (lol ). Na topce mi vadí Kalousek, VéVéčka jsou experiment, … a ODS? No, jak to říct… ODS volí lidé, co si myslí, že když je někdo okradl čtyřikrát, popáté to už neudělá (joke)

  teda nebejt tam ty závorkový vsuvky tak je to výbornej odstavec. Pobavil jsem se nemálo.

 • juneau

  HGN: jestli dneska neblogneš, tak si tě mažu, rozumíš?

  CZNeo: je to převzatý z tohohle článku (taky jsem se pobavil) – http://www.radicalboys-brux.com/…cle/491.html?…

Připojte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.