Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci

Junova reality-show

Žili jsme a museli jsme přemýšlet, jak budeme žít.

Ze dřeva do dřeva

Vstal jsem v šest. Do osmi seděl u práce, pak vstal a šel ven a začal pálit větvě, co jsem nezlikvidoval v pátek. Zbývala mi dobře větší polovina hromady. Nefoukalo, takže lepší než v pátek. Do dvanácti jsem čtyři hodiny bez zastavení lámal trhal škubal sekal ostříhával větve na menší klacky a přikládal je na oheň. Ten moc nekouřil, a když, tak kouř stoupal nahoru … to v pátek jej nesl vánek při zemi na pozemky sousedů … no proto jsem také pálil dopoledne, kdy jsou všichni v práci. Sám se „okradu“ o dopoledne výdělku, abych neobtěžoval sousedy, to jsem pašák. A dnes zase. Vše spáleno, jen hromada řeřavých uhlíků, tak jdu na oběd. Horko těžko mám sílu se najíst, je půl druhé, vařím si kávu, a za hodinku mi jede autobus k našim, kde se sejdu s tátou a půjdeme do lesa ořezávat a rozřezávat. Dnes to bude tvrdej den, tvrdej. Poznámce ivonky, že večer budu navíc hlídat a uspávat, jsem se jen vysmál. Předpokládám, že budu naprosto KO.

Bára je hodné miminko, co na konci třetího měsíce začíná žvatlat a výskat na plyšáky, sem tam se usmívat, především vykuleně koukat. Jen večerní čas prožívá nějak zvláštně, je nespokojená, chce dudlík, nechce dudlík, postupně čím dál unavenější, ale nezabírá neusíná, chce jen chovat … až mezi desátou a jedenáctou se ji cca podaří uspat. A tak ať je člověk po celém dni sebevyřízenější, tak jde spát nejdříve po jedenácté. Na druhou stranu – když už Barunka kolem té jedenácté zabere, tak pak spolehlivě vydrží spát třeba až do šesti do sedmi do rána, bez probuzení. Zlaté dítě, vykřikne každá nevyspalá matka před monitorem. Tahle její funkce je samozřejmě fajn, ale ty rozmrzelé hodiny, co to tomu předchází, kdy někdy usínám v sedě na sedačce, ty sajou.

Teď už jsou holky někde na procházce, já to tady dopíšu, dopiju kávu, dondu ven posbírat montérky a spol, co si tam nechávám vysmrádnout od kouře, a půjdu zalít ohniště vodou. Pro jistotu. A vydám se na autobus.

Ha, vlastně si potřebuju ještě vybrat sekačku na trávu. A pokud možno ji ještě tento týden koupit. Jinak už to tu poseče leda tak kombajn … koupit sekačku, nebo zaplatit doplatek socka? To jsou dilemata …

| Ze života | 0 komentářů

Komentáře (0)

Zatím žádný komentář.

Připojte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.